Bydlení

Proč se neobejdete bez zahradního domku?

Ať už svou zahradu využíváte jako relaxační, nebo užitkovou, bude se vám hodit zahradní domek. Využijete ho co by skladiště zahradní techniky a nářadí, ale také jako přístřešek, ve kterém se ukryjete před rozmary počasí. A ani tím výčet možností využití nekončí. Podrobnosti se dočtete v tomto článku!

Kam se sekačkou, motorovou pilou, lopatou, rýčem a dalšími pomocníky, které nechcete nechat napospas osudu pod širým nebem? V zahradním domku se pro všechno najdete dostatek místa. A pořídíte-li si dostatečně prostornou stavbu, hravě v ní uskladníte také zahradní nábytek nebo kola. Získáte praktický úložný prostor a předejdete tomu, aby na zahradě nevznikl nekontrolovatelný nepořádek.

Investice do zahradního domku s funkcí skladiště vám ušetří spoustu starostí a peněz. Díky tomu, že zahradní potřeby, nábytek, gril a další věci uložíte do zastřešeného prostoru, prodloužíte celkovou životnost.

Zahradní domek lze využívat také jako kutilskou dílnu, kůlnu na dřevo a v neposlední řadě dětskou hernu. Anebo úplně jinak – vše záleží na vaší kreativitě a aktuálních potřebách.

Jaký materiál zvolit?

Na trhu jsou k mání zahradní domky z různých materiálů. Plast a plech však nikdy nezapadnou do zahrady tak, jako přirozená krása dřeva.

Životnost kvalitních dřevěných zahradních domků se pohybuje v řádu desítek let a údržba je přitom minimální. K osvědčeným značkám patří domky Herold a Palmako, které jsou charakteristické svou pevnou konstrukcí a elegantním designem.

Kde se po zahradním domku poohlédnout?

Zahradní domky všeho druhu najdete u specializovaného prodejce www.domky-herold.cz. Nabídka čítá dřevěné stavby s různými půdorysy a využitím – kůlny, altány i kempingové domky. K designově nejzajímavějším patří otevřený zahradní domek Partytube, který nabízí posezení plné pohody během prosluněného léta.