Boty na motorku jsou základem správného vybavení. Jak je vybrat?

Než motorkář usedne na svůj dvoukolý stroj, musí učinit jedno – koupit si řádné moto oblečení, a to včetně chráničů a bot. Zejména boty na motorku jsou důležité, v teniskách se na tak silném stroji nejezdí. Jsou speciálně vyráběné i se zakomponovanými chrániči, zároveň jsou ryzím pohodlím, které motorista při jízdě ocení. Pokud jedny takové boty nemáte ve své sbírce, prozradíme vám, jak je vybrat.

Rozhodující je způsob jízdy

Na výběr ideální obuvi na motorku má vliv několik faktorů. A k nim patří také způsob jízdy. Než přiložíte kartu k platebnímu terminálu si ujasněte, jakým způsobem jízdy vlastně svištíte po silničních komunikacích. Pokud jezdíte v přírodě, vhodné budou enduro boty, které nepřekvapí žádné bláto. Jestliže jezdíte spíše na silnicích, můžete volit boty méně robustní a masivní.

Jak velkou ochranu boty nabízí?

Jelikož mluvíme o prvku, který chrání vaše nohy při jízdě na motorce, zjistěte, tak velkou ochranu boty vlastně nabízí. Každý pár má míru ochrany trochu jinou. Zatímco boty určené pro motocross nebo enduro se pyšní vyšší mírou ochrany bot, menší ochranu nabízí boty kratší. Vůbec tu nejnižší ochranu poskytují boty nesahající ani po kotníky.

Pokud chcete vsadit na nejspolehlivější a nejvíce ochranářskou obuv, rozhodně zvolte motokrosové modely.

Pohodlí hraje také roli

Nejen míra ochrany nebo to, jakým způsobem jezdíte po silničních komunikacích rozhoduje o koupi ideální obuvi. Velké slovo má samozřejmě i pohodlí. Při jízdě se musíte cítit maximálně komfortně, proto si boty před zakoupením vyzkoušejte, při nákupu z internetu si je zkuste dříve, než odstřihnete cenovku.

Zatímco u bot, které nosíte po dlouhé hodiny musí být míra komfortu opravdu značná, pokud je míváte na sobě pouze krátkou dobu, nemusíte na tomto parametru tolik lpět.

Publikováno: 28. 09. 2021

Kategorie: Auto-moto

Autor: Ivana Kolářová