Co s nevzhledným stropem? Dopřejte mu nový look díky polystyrenový kazetám

Stropy rozhodně nepatří mezi priority, co se zařizování interiéru týče. Většinou je řešíme, až když takříkajíc nemáme do čeho píchnout, protože nejsou tak na očích jako jiné plochy. Jenomže v perfektním interiéru není pro nedokonalosti, jako jsou dilatační spáry a místa s opadanou omítkou, místo. A zrovna tak pro strop, na kterém sice zjevné nedostatky nejsou, ale působí poněkud fádním dojmem. Pokud je to váš případ a marně přemýšlíte nad tím, jak strop vylepšit, aniž byste museli podstoupit obvykle martyrium v podobě nahazování omítky a malování, vsaďte na polystyrenové kazety. Lepení není náročné na manuální zručnost a nespolkne příliš mnoho času. Výsledek je přesto dechberoucí!

Lepení polystyrenových kazet zvládne (téměř) každý

Úprava stropu obvykle zavání spoustou práce. V případě polystyrenových kazet není důvod k obavám – lepení je snadné a není k němu zapotřebí předchozích zkušeností ani speciálního nářadí. Kdo ustojí na štaflích, určitě montáž zvládne i bez pomoci profesionálního řemeslníka. Strach nemusíte mít ani z nezbytné úpravy některých kazet (těch krajních – aby pokryly celou plochu stropu). S olamovacím nožem je ladění rozměrů hračka.

Sníte o barevném stropě? Máte ho mít!

Polystyrenové kazety spasí každého, kdo touží po esteticky zajímavém barevném stropě, ale nechce se mu do malování. Stačí si vybrat některou z nabízených barev – a je „vymalováno“. Ale samozřejmě si můžete pořídit bílé kazety a nabarvit je libovolnou vodou ředitelnou barvou. Cenově dostupné, a přitom velmi kvalitní kazety seženete například na lotobox.eu. Jejich výhodou je probarvení i po stranách, čímž se eliminuje nešvar, kdy k sobě dvě kazety nepřilnou a je vidět neprobarvený kus. U zmíněného prodejce zakoupíte také polystyrenové lišty. Používají se při ohraničení kazet.

Publikováno: 17. 01. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová