Udržte si pracovní tempo i na podzim. Jak na to?

Podzim přímo vybízí k lenošení. Venku prší, brzy se stmívá a vy chcete jediné… odpočívat. Jenže do práce za vás nikdo chodit nebude. Poradíme vám, jak se těšit do práce. Známe recept na to, jak si udržet pracovní tempo v tomto lenošivém období!

6 kroků, jak na podzim zlepšit pracovní nasazení

Práce vám půjde od ruky, když si ji nebudete protivit. Vytvořte si lásku k tomu, co děláte. Projděte si tipy, jak zlepšit pracovní nasazení a zkuste si je na vlastní kůži:

1. krok: Neslevujte ze svých hodnot

Pracujte ve společnosti, která je v souladu s vašimi osobními hodnotami. Sepište si, co je pro vás morálně důležité, a zjistěte, jestli se vaše hodnoty shodují s podnikovou kulturou. Pokud se vám líbí poslání firmy, bude vás práce bavit.

2. krok: Selhání berte jako motivaci

Neúspěch vás obvykle srazí na kolena a ztratíte kvůli tomu chuť do práce. Změňte úhel pohledu a dívejte se na selhání jinak. Koneckonců neúspěch pomáhá světoznámým lídrům k tomu, aby se dostali tam, kde chtějí být.

  • Zjistěte, jak můžete předejít stejným chybám.

  • Prozkoumejte, co jste pokazili a co můžete napravit.

  • Vyhodnoťte, jak neúspěch ovlivnil projekt v krátkodobém a dlouhodobém horizontu.

  • Přemýšlejte, jak můžete zvrátit neúspěch.

  • Odpovězte si, co přispělo k celkovému neúspěchu, např. jaké vaše osobnostní rysy a hodnoty.

3. krok: Obklopte se výkonnou kancelářskou technikou

Není nic horšího, než když chcete pracovat, ale tiskárna netiskne, počítač se zasekává a kopírka nereaguje. Zahoďte starou kancelářskou techniku a nahraďte hned několik přístrojů multifunkční tiskárnou, která umí tisknout, skenovat a kopírovat - říká Ondřej Manych z TisknuLevne.cz. Rázem budete mít kolem sebe více místa. Kancelářskou techniku doplňte o praktické kancelářské potřeby. Práce od ruky vám půjde s řezačkou, děrovačkou, sešívačkou papíru, laminovačkou, skartovačkou a dalšími užitečnými vychytávkami.

4. krok: Vytvořte si příjemné prostředí

Ne nadarmo se říká, že hudba ovlivňuje naši náladu. Pusťte si na pracovišti motivační hudbu nebo poslouchejte oblíbené rádio.

Tip jen pro vás: skvělé pracovní výsledky budete mít při poslechu instrumentální hudby. Neruší vás zpěvem a vy se tak můžete lépe soustředit na práci.

Přizpůsobte si pracovní prostředí podle svého. Pokud vám nevyhovuje rozmístění nábytku, domluvte se s nadřízeným o přestavbě kanceláře. Obklopte se osobními předměty a postavte na volné plochy květiny. O pauze nedohánějte pracovní resty a raději odpočívejte.

5. krok: Buďte offline

Nemůžete se soustředit na práci, protože vám chodí zprávy? Neustále vám někdo volá? Znervózňuje vás počet nevyřízených emailů? Buďte jednoduše offline. Vypněte data, ztlumte si vyzvánění a pracujte bez vyrušení.

6. krok: Zpříjemněte si pracovní den

Zbavte se stresu, špatné nálady a únavy lehkým protažením, 20 minutovým spánkem nebo povzbuzujícími potravinami. Pochutnejte si na ořeších, kávě, zeleném čaji, sušené goji a listové zelenině. Ujistěte se, že máte stravu bohatou na vitamíny a minerály, zejména na vitamin D, vitamin B12, hořčík, jód a zinek.

S podzimními depresemi a únavou bojuje každý po svém. Naslouchejte svému tělu a vytvořte si svou každodenní rutinu. A hlavně – udělejte si v průběhu dne pauzu a odpočiňte si.

Publikováno: 20. 09. 2022 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Podnikání

Autor: Ivana Kolářová