Černá barva je krásná

Černá barva je stále všudepřítomná, ať se podíváme kamkoli. Černá barva má prostě své pevné místo a postavení. Černá byla a je symbolem elegance, vkusu, noblesu a vytříbeného stylu. To platilo a stále platí, ať už se podíváme na společenské oblečení či luxusní hodinky nebo drahé vozy filmových hvězd a celebrit. Černá barva se jednoduše nedá přehlédnout.

Černá barva se však zvláště vyjímá na ženském oblečení. Oblečení v černé barvě totiž působí neobyčejně decentně a elegantně. Černá pak především vynikne s kombinací s nějakou jinou barvou. Velmi důležitá je tedy rozumná kombinace barev. Černá se zejména dobře kombinuje s bílou, se kterou tvoří sehranou dvojici snad odjakživa. Černé oblečení se dá dobrým způsobem projasnit využitím malých doplňků v některé jasné barvě, jako je červená, zelená či žlutá.

Samozřejmě, že jsou některý příležitosti, zejména smuteční akce, ke kterým se hodí pouze černé róby. Nicméně na další příležitostí, se dá černá barva decentně kombinovat snad se všemi dalšími barvami.

Jak je známo, tak černá barva zeštíhluje lidskou postavu a do jisté míry i omlazuje. Možná to je jeden z mnoho důvodů, proč je černá barva stále žádaná a populární.

Jak jsme už vzpomněli, černá barva se výborně a skvěle kombinuje. Velmi se tudíž vyplatí koupit si několik výrazných a osobitých černých kousků, které se pak dají vzít téměř k čemukoliv. Máte však možnost zvolit si opačnou taktiku, pořídit si základ svého šatníku v černé barvě a to pak různě a všelijak kombinovat s pěknými barevnými vršky. Černá je například praktická a využitelná jako barva zimních kozaček a kožených kabátů. K nim se dají umně kombinovat pestrobarevné šátky a šálky i také pěkně barevné kabelky a rukavice. Černá má prostě veliký rejstřík svého využití. Když si koupíte něco černého, určitě neprohloupíte. 

Publikováno: 20. 11. 2011

Kategorie: Móda

Autor: Dita Válková