Máme pro vás opravdu odolné zakrývací plachty!

Zima vyžaduje patřičnou přípravu! S ní vám pomůže i kvalitní krycí plachta! Na základě jakých parametrů vybrat tu pravou? Blíží se zima. A s ní i nutnost postarat se o vše, co by nepříznivé meteorologické jevy v podobě sněhu, mrazu a větru mohly poškodit. Ideálně to schovat. Ať již do stodoly, zahradního domku, nebo to alespoň přikrýt odolnou plachtou. A my víme jakou!

Čemu všemu zima nesvědčí?

Dřevo, bazény, stavební materiál, zahradní nábytek, pískoviště, ale také celá řada dalších předmětů. To vše přes zimu rozhodně nenechávejte na pospas sněhu, větru ani dešti. Na jaře byste se s tím nemuseli setkat v takové podobě, v níž jste se s tím na podzim rozloučili. Na pořadu dne tak je adekvátní ochrana před počasím.

Kam s náčiním a zahradní technikou?

Zahradní náčiní a techniku očistěte od nánosů hlíny i zbytků trav a uskladněte v zahradním domku. Dřevo naštípejte a naskládejte do dřevníku. Umyjte i kola a další sportovní náčiní, a umístěte je do garáže nebo do sklepa. A co s tím ostatním? To ukryjte pod odolnou krycí plachtu!

Kašírovaný polyetylen

Všimněte si pojmu odolný. Na každá krycí plachta, s níž se setkáte na trhu, taková je. Proto se při výběru krycí plachty primárně zaměřte na její materiál. Jedním z nejodolnějších je tzv. kašírovaný polyetylen. To je materiál s tepelnou stálostí v rozmezí sta stupňů (od -40 °C do 60 °C). Plachta z kašírovaného polyetylenu tak odolá extrémnímu mrazu i slunečnímu záření. Nepoškodí ji však ale ani velmi silný vítr. Plachty jsou samozřejmě také nepromokavé, a tudíž představují i skvělou ochranu před deštěm.

Nechte si vyrobit plachtu na míru

Tyto odolné zakrývací plachty najdete například v portfoliu Plachty Štěpáník. Tyto krycí plachty jsou navíc vybaveny kovovými oky, v jejichž okolí je materiál zdvojen, což usnadňuje, jak manipulaci s plachtou, tak i její upevnění. Tyto krycí plachty s oky můžete mít v různých barvách (modrá, zelená, bílá, čirá) a velikostech. Pokud vám však žádná nebude vyhovovat, nechte si vyrobit plachtu na míru!

Publikováno: 27. 10. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová