Cesta k vašemu úspěchu – i to je dodateční studium MBA!

Myslíte si, že pro úspěch vám dnes už v životě stačí běžná vysoká škola s převahou teorie a různých předmětů, které při vší úctě nemají s praxí moc společného? V tom případě vás rádi poopravíme, protože statistiky prokazují rostoucí procenta absolventů univerzit, kteří si jen velmi těžko hledají práci, což je většinou způsobeno jediným důvodem – nedostatkem praktických zkušeností z reálného pracovního prostředí. A právě o tom je studium MBA (Master of Business Administration) !

Na začátku je však ještě přípravné studium BBA (Bachelor of Business Administration), čili bakalářské studium zaměřeno na získání základních znalostí v tomto oboru. Následné studium MBA už do hloubky zkoumá všechny otázky, které by měl špičkový manažer znát – například různé ekonomická témata, poznatky o vedení lidí či také základy z oblasti HR (lidských zdrojů). Právě to je na tom výjimečné – ve školách studenti získávají pouze tzv. hard – skills, čili hrubé poznatky z určitých oblastí, v rámci MBA získáte znalosti také v oblasti tzv. měkkých zručností, jako je právě leadership či HR management. Kromě toho získáte znalosti v zručnostech, které využijete v manažerských pozicích, získáte také poznatky ze strategického myšlení, které je velice užitečné pro strategický management.

MBA titul vám pak otevře dveře na mnoha různá pracovní místa ve vícerých krajích světa. Firmy si totiž tento druh vzdělání velice považují a absolventi těchto studí získávají v jejich očích okamžitě vyšší kredit. Určitě by se ještě připomenulo shrnout samotnou podstatu studia MBA, abyste si všechny informace mohli hezky uspořádat. Studium je akreditováno prestižními zahraničními univerzitami a má flexibilní formu, čili můžete třeba absolvovat i studium online, pokud si to budete tak přát. Univerzita navíc poskytuje zdarma různé učební materiály či jiné pomůcky, ulehčující průběh samotného studia. Pokud se chcete dozvědět ještě víc, tak navštivte web http://www.businessinstitut.cz/ a získejte pak titul MBA.

Publikováno: 12. 08. 2013

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: bba | mba | mba titul