Změňte svůj život novou náplní. Práce realitního makléře vás osvobodí od stereotypů

Mnozí z vás se jistě cítí nespokojení s tím, co dělají za zaměstnání. Přitom se vždy najde čas zkusit něco nového a zlepšit tím svůj život. Pakliže nechcete dřít v práci v pravidelných směnách a raději si představujete, jak si naplánuje čas dle svých potřeb, pak možná právě vám bude vyhovovat pozice realitního makléře.

Pro koho je pozice makléře vhodná?

Práce realitního makléře rozhodně není pro každého. Pokud vás zajímá pouze to, jaký je plat realitního makléře, pak to není dobré znamení. Zejména zpočátku se totiž připravte na to, že budete muset nejprve získat potřebné zkušenosti a hlavně klienty. Má-li realitní makléř práce málo i po určité době, znamená to, že svému povolání nedává tolik, kolik by měl. Proto je důležité zmínit, jaké vlastnosti by budoucí úspěšný člověk v tomto oboru měl mít.

Jaké základní vlastnosti má mít člověk, který chce být úspěšným realitním makléřem?

V první řadě je zapotřebí, abyste měli schopnost komunikovat s dalšími lidmi. Dobrý realitní makléř totiž se svými klienty mluví velmi často. A nejde jen o samotný prodej nemovitostí, jak se mnozí domnívají. Pakliže chce mít realitní makléř plat vysoko nad průměrem běžných zaměstnanců v ČR, což je rozhodně možné, musí být zároveň i dobrým finančním poradcem a mít řadu dalších vlastností. Zásadní je třeba trpělivost. Chybět nesmí ani schopnost pracovat zcela samostatně, umět se správně rozhodovat. Výhodou je pro změnu možnost řídit si pracovní dobu do jisté míry dle svých potřeb, samozřejmě záleží na tom, jak se s klienty domluví na schůzkách apod. Jestliže máte výše uvedené vlastnosti a chcete svůj život změnit k lepšímu, pak práce realitního makléře může být tou pravou pro vás. V současné době tuto pracovní pozici s kvalitním zázemím nabízí společnost RE/MAX Nova.

Publikováno: 30. 07. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Ivana Kolářová