Tipy na letní dovolenou - Španělsko

Dnešním dnem bych chtěl začít 10-dílný seriál nejlepších tipů pro letní dovolenou. V prvním díle Vám blíže představím Španělsko, oficiálně označováno jako Španělské království.

Plážové destinace

Nejnavštěvovanějšími plážovými oblastmi jsou Baleáry (souostroví několika ostrovů na východě Španělska). Jmenovitě to jsou Mallorca, Ibiza, Menorca či Formentera. Čím jsou tak výjimečné? Přes 300 slunečných dnů v roce a jedny z nejkrásnějších exotických pláží v Evropě. Pokud hledáte zábavu v nočních klubech a barech, potom je pro Vás tím pravým místem Ibiza, vyhlášený svým bouřlivým nočním životem.  Nesmíme však opomenout také Kanárské ostrovy. Tenerife, Isla de La Palma či překrásný, méně známý ostrov La Gomera jsou vhodné místa pro odpočinek a relaxaci u moře. V Andalusii se vyplatí navštívit Costa de la Luz a neméně oblíbené je také Katalánsko.

Severní Španělsko

Severní Španělsko upoutá většinu turistů. Nádherné prázdné pláže, zvlněná krajina, hory, středověká města a bzučení ve městech. To je charakteristika v pár slovech. Pokud už zavítáte do těchto oblastí, nezapomeňte si objednat nějakou místní specialitu. Jídlo je zde opravdu vynikající.

Více než moře a pláže

Španělsko není pouze místem s překrásnými plážemi a mořem, ale také je vhodným místem pro pěší nebo cykloturistiku. Neprohloupíte, vydáte-li se na túry v severním Španělsku nebo projedete-li si na kole třeba Katalánsko. Na kulturní památky jsou bohaté zejména Palma de Mallorca nebo Sevilla.

Sportovní vyžití

Hledáte-li odpočinek při sportu, nesmíte odjet ze Španělska bez návštěvy La Manga klubu, který má světové tenisové vybavení a tři mistrovská golfová hřiště. Španělsko můžete také prozkoumat díky vynikajícím státním vlakům, jako jsou Transcantábrico a La Robla. Příště: Prázdninové destinace ve Španělsku

Publikováno: 08. 07. 2012

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: letní dovolená | prázdniny | španělsko | tipy na letní dovolenou