Káva podle vašeho gusta

Spousta lidí jsou milovníky dobré kávy. Někdo si pochutná na černé kávě, jiný sladí, třetí má rád nakyslou chuť zrn. Jedno však mají všichni tito „kávomilci“ společné – touží po dobře připravené a kvalitní kávě. Jak vybrat kávovar, tak aby splňoval náročné požadavky? V prvé řadě je důležité zodpovědět na mnoho důležitých otázek. Kolik káv bude denně v kávovaru připraveno? Jaký druh kávy bude připravován? Budou to pouze šálky bez mléka nebo byste rádi připravovali také cappuccino či latté? Kolik místa na kávovar máte? Kolik jste za kávovar ochotni zaplatit? A nakonec – upřednostníte snadněji ovladatelný automatický kávovar na mletou kávu nebo vás přesvědčí profi pákový kávovar?

Rozdíl mezi kávovary

Hlavním rozdílem mezi automatickým a pákový kávovarem je jejich ovládání. Právě na něm záleží, jestli bude káva připravena jedním stiskem a automaticky, nebo zda toužíme po pravém baristickém zážitku, kdy si sami nameleme kávu a následně kávovar obsloužíme sami.

Profesionální pákové kávovary

Kvalitní kávovary pro kavárny, restaurace a další, které budou obsluhovány profesionály v oboru a připraví dokonale chutnou kávu. Z nabídky můžete vybírat ze 7 různých sekcí. Podle vytíženosti podniku hledejte jednopákové, dvoupákové až třípákové kávovary předních značek, jakými jsou například START AEP na manuální ovládání, či START SAE s elektronickým ovládáním. Některé kávovary jsou svou stavbou uzpůsobeny tak, abyste pod ně dokázali postavit vyšší kelímek pro výdej také away kávy. K profesionálnímu pákovému kávovaru se vám může hodit také kávomlýnek pro rozemletí kávových zrn těsně před přípravou espressa.

Automatické kávovary

Jak již bylo naznačeno, příprava kávy v automatickém kávovaru je o poznání jednodušší, nelze však jednoznačně říct, že by byla káva méně chutná. Automatický kávovar na zrnkovou kávu si zrna sám namele, do filtru jí umístí potřebné množství a do šálku vám nepustí předem nastavené množství kávy. Tyto kávovary jsou vhodné spíše do kancelářských prostor, ke švédským stolům nebo na rauty.

Publikováno: 20. 06. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová