Vypadávají vám pojistky? Kdy to zvládnete opravit i svépomoci a kdy raději přizvat na pomoc odborníky?

Vypadnuté pojistky nejsou nic výjimečného, ba naopak v českých domácnostech dokonce poněkud pravidelná záležitost. Kdy si poradíte s elektřinou sami, a kdy raději zkontaktovat servis? V následujících řádcích vám poradíme vše, co byste měli vědět.

Kdy raději zavolat odborníky?

Pokud se zrovna potýkáte s prasklou žárovkou, která bohužel již dosloužila, elektrikáře samozřejmě volat nemusíte, určitě si poradíte i sami. Co dělat když nefunguje elektřina v celém domě? V první řadě byste měli zavolat svému poskytovateli, zda nemají nějaké potíže. Často se také stává, že elektrický spotřebič způsobí vypadnutí jističů, není to tedy nic neobvyklého. Pokud vám vypadnou jističe, elektřina nebude fungovat pouze v jednom okruhu, v takovém případě stačí zkontrolovat skříňku s jističi a zda není v neobvyklé poloze. Jističe mají směrovat nahoru a lze je snadno zpátky nahodit. V případě, že nic nepomohlo, s největší pravděpodobností budete muset jistič vyměnit. Ovšem důvodů může být daleko více, například přetížení elektroinstalace, v tu chvíli je tedy vhodné jí nechat zkontrolovat. Nemáte ponětí, kde se jističe nacházejí, nemusíte nutně volat na infolinku svého poskytovatele, aby vám sdělili odpověď. Zeptejte se raději někoho, kdo má s elektřinou více zkušeností než vy. Pokud jste nic podstatného nezjistili a problém stále trvá, určitě zavolejte na pomoc odborníky.

Komplexní a kvalitní služby jsou dnes již prioritou

Nevíte na koho se v případě problémů s elektřinou obrátit? V tom případě stačí vzít do ruky telefon a do vyhledávače zadat výrazelektrikář Praha 9“ či „elektrikář Praha 10“. Hledáte spolehlivého a schopného elektrikáře? Elektrikáři jsou běžně v pohotovosti, a proto neváhejte se na ně kdykoliv obrátit.

Publikováno: 22. 02. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová