Víte, jakým způsobem probíhá výkup autovraků a bouraných aut? Poradíme vám, jak na to

Vlastníte osobní či jiný automobil, který již s největší pravděpodobností nikdy už jezdit nebude? Můžete vystavit inzerát o prodeji náhradních dílů a zkusit štěstí, zda se někdo ozve. Nebo kontaktujte specializovanou firmu na likvidaci autovraků. Firmy zabývající se ekologickou likvidací a prodejem náhradních dílů vám za nepojízdné vozidlo vyplatí smluvenou částku. Ovšem neočekávejte chlápka v obleku, který před vás položí balík finanční hotovosti. Částky bývají adekvátní ke stavu, stáří i značky vozidla.

Pokud však pro vás je na prvním místě se auta zbavit, budete mile potěšeni. Pověření pracovníci si starý vrak odvezou a navíc dostanete zaplaceno.

Jak zjistit přibližnou hodnotu vozidla?

Můžete firmu zkontaktovat telefonicky a sdělit základní informace o vozidle, následně vám pracovníci budou schopni říct odhadovanou cenu. Myslete však na to, že se jedná pouze o přibližnou cenu, tu finální se dozvíte až na místě.

Ovšem existují i různé formuláře, které vám po vyplnění potřebných informací o vozidle, ihned zobrazí cenu. Stále nezapomínejte, že částka je pouze orientační.

Jak dlouho výkup trvá?

Celý výkup vyřídíte do necelé půlhodinky. Firemní pracovníci s vámi sepíšou potřebné dokumenty a ihned na místě vyplatí finanční odměnu. Dostanete akorát potvrzení o ekologické likvidaci a nic dalšího řešit nemusíte, protože papírování i administrativu firma řeší za vás. Dokonce i vyřazení auta z evidence můžete předat na starost firmě.

Co musíte mít u sebe při předávání vozidla?

K dokončení prodeje autovraku vám stačí občanský průkaz, oba technické průkazy od automobilu a plná moc.  

Na koho se obrátit a získat obratem hotovost?

Odborníky na výkup a likvidace vozidel najdete ve společnosti Za hotové. Vykupuje osobní automobily, motocykly i stroje v rámci celé České republiky. Bližší informace o procesu najdete na webových stránkách zahotove.cz.

Publikováno: 25. 01. 2023

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adéla Záhorská