Uživatéle Facebooku nejsou tak spokojení jako uživatelé Google +

Reputace sociální sítě Facebook stále klesá, zatímco Google + se dostal na vrchol žebříčku spokojenosti uživatelů. Ačkoliv je Facebook stále na vrcholu popularity mezi sociálními sítěmi, uživatelé jej nemají rádi. Nyní Google +, který byl některými nazván jako město duchů, získává cenné body díky žebříčku spokojenosti. Od minulého průzkumu si Facebook pohoršil o 8%, zatímco Google + se vyšplhal až na samý vrchol vedle Wikipedie s 78 body ze 100. Průzkum byl vypuštěn ve spolupráci s analytickou společností ForeSee. Podle zprávy, Google + dělá dobře to, že nemá tradiční reklamu, více se zaměřuje na soukromí a poskytuje lepší mobilní zážitky. Na druhé straně uživatelé Facebooku si stěžují na reklamu, ochranu svého soukromí a v poslední době také časté změny např. zavedení Timeline (časové osy).
Facebook a Google + spolu soupeří na dvou kritických frontách: zkušenost uživatelů a pronikání na trh. Google + hravě vyhrává to první, Facebook zase hravě vyhrává to druhé, prozatím vzhledem ke své bezkonkurenční 800 milionové základně uživatelů. Ale očekávám, že Google + zapracuje na nových možnostech a vlastnostech systému a přiláká uživatele rychlým tempem. Pokud Facebook necítí potřebu zvýšit spokojenost svých uživatelů teď, možná na to dojde časem. (Larry Freed, ForeSee's president and CEO)
Přesto to musí Marka Zuckerberga bolet, když jeho ego uvidělo trochu nižší hodnocení. Když byli požádání o komentář, mluvčí Facebooku akorát pronesli, že se sociální síť stará o spokojenost svých uživatelů, ale na konkrétní stížnosti uživatelů se již nevyjádřili... Další sociální sítě v žebříčku byly LinkedIn, Pinterest and Twitter, všechny s hodnocením nižším než 69, ale vyšším než Facebook s 61 body.

[Zdroj: CNET News]

Publikováno: 18. 07. 2012

Kategorie: Webové stránky

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: facebook | google +