SodaStream

V dnešní době je výroba vlastního syceného nápoje tak snadná. Už nemusíte tahat těžké balíky s dvoulitrovými lahvemi ze supermarketů, vše si můžete vyrobit v pohodlí vlastního domova a navíc podstatně levněji. Na trhu totiž naleznete celou řadu zařízení pod klíčovým slovem Sodastream, které jsou nejen elegantní, ale také cenově dostupné a navíc i ekologické. Dopad na životní prostředí je totiž oproti milionům plastových lahví asi stokrát nižší, což určitě potěší nejen milovníky přírody.

SodaStream PURE grey

Nízká cena a velmi jednoduchá obsluha, kterou snadno zvládnou i naši nejmenší, to všechno slibuje SodaStream PURE grey, který ke své činnosti nepotřebuje žádnou elektrickou energii či baterie (pracuje totiž na ryze mechanickém principu) a jedno jeho naplnění nám připraví až šedesát litrů perlivého nápoje. Ano, i perlivost je nastavitelná. Vyhovuje vám spíše jemně perlivá nebo silně perlivá limonáda? Vše si můžete nastavit stiskem jediného tlačítka. Elegantní verze SodaStreamu je v nerezovém provedení, což lze v kuchyni designově velmi dobře sladit s ostatním vybavením. Hmotnost této verze SodaStreamu se podařilo výrobcům stlačit pod tři kilogramy, vyrobený nápoj pak vydrží velmi dlouho nasycený díky hermetickému uzávěru lahve. Parametry: 42 x 14 x 24 cm Cena od 1.800,- Kč

SodaStream PENGUIN

Tento model SodaStreamu určitě ocení hlavně naše ratolesti, přístroj je totiž stylizován do podoby tučňáka. Vyšší pořizovací cena je vykoupena hlavně elegancí a například také automatickým výsuvným mechanismem lahví, naše práce při přípravě domácí limonády je tak stlačena opravdu na minimum. Skleněnou lahev SodaStreamu PENGUIN lze bez problémů mýt v myčce, kapacita na jedno naplnění dosahuje až osmdesáti litrů syceného nápoje. Díky plastovému dnu si tento typ SodaStreamu navíc udrží maximální možnou stabilitu. Parametry: 45 x 12 x 22 cm. Cena od 3.390,- Kč. Ke všem typům SodaStreamů lze pravidelně dokupovat sirupy v baleních po 500 ml, které vydrží zpravidla až na šedesát až sedmdesát litrů ochuceného nápoje, jejich cena se pohybuje mezi jedním a dvěma sty korunami. Nezbytné jsou při delším používání i čistící tablety, které jsou k dispozici u většiny prodejců za cenu kolem 15 Kč/kus.  

Publikováno: 29. 11. 2012

Kategorie: SodaStream

Autor: Monika Dušková