S hubnutím pomohou krémy se skořicí, zázvorem i mátou

Skořici používáme hlavně v kuchyni – pečeme s ní pochoutky, nebo ji použijeme do svařeného vína. Zázvor je zase naším pomocníkem při nastydnutí v zimním období a mentol nám dodává svěží dech. Měli jste ale vůbec ponětí, že tyto pochoutky dokážou přinutit tukové zásoby, aby se z vašeho těla odplavily pryč?

Krémy a oleje se skořicí

Na trhu jsou k dostání krémy, které používají skořicové silice, jejichž funkcemi jsou prokrvení pokožky a hlubší zahřívání tkání. Díky vzniklému teplu se cévy rozšíří, a tak se přebytečné tukové buňky, které způsobují nevzhlednost problémových partií na těle, odplaví z těla ven. Sice po použití těchto krémů se možná bude vaše pokožka červenat, ale nemusíte se bát, je to přirozená reakce.

Masážní oleje se skořicovou silicí používá celá řada kosmetických salonů k zeštíhlovacím zábalům. Tímto speciálním gelem se potřou problémové partie a zabalí do fólie. Obdobně se provádí tyto zábaly také s olejíčky obsahující zázvorovou silici. Zázvor má totiž obdobné zahřívací účinky jako skořice.

Ale tyto produkty nejsou doporučovány ženám, které trpí problémy s krevním oběhem či křečovými žilami.

I kofein odvodňuje

Také kofein je charakteristický odvodňujícími a povzbuzujícími účinky. Jsou tedy opět používány do různých kosmetických přípravků, díky nimž je rozprouděna látková výměna a začnou se odbourávat přebytečné tuky. Stejně tak fungují i výtažky ze zeleného čase, yerba maté – bylina objevující se v Argentině. Tato bylina je typická vysokým obsahem kofeinu.

Máta má své kouzlo

Dominující složkou máty je mentol, který je součástí mnoha krémů. Pokud si přípravek obsahující mentol rozetřete po pokožce, vyvolá chladiví efekt a díky tomu danými partiemi proudí více krve. Díky této funkci se vám zlepší nejen okysličení tkáně pokožky, ale také se odstraní škodlivé látky a vaše kůže se vypne.

Díky zpevňujícím krémům můžete být krásnější a vaše kůže bude pevnější jako kdysi. Pokud přidáte pravidelné cvičení a zkombinujete vše se zdravým jídelníčkem, můžete se těšit na brzy viditelný efekt. 

Publikováno: 11. 09. 2012

Kategorie: Problémové partie

Autor: Jakub Králeň