Auto-moto

Renault Captur není jen vyšší Clio

Není to hatchback, SUV ani MPV. Nese však prvky všech zmíněných karoserií a moc dobře se na něj dívá. Co je to? Jeho jméno je Renault Captur – další z rozrůstající se rodiny crossoverů. Pokud toužíte po městském automobilu s vyšší světlou výškou, právě jste takový našli. Ale je francouzský sexy elegán tak skvělý, jak vypadá?

Segment crossoverů je neuvěřitelně populární, nicméně u novinářské veřejnosti budí spíše rozporuplné reakce. Zákazníkům to nijak nevadí a mají o „míšence“ velký zájem. Renault Captur je jednou z mála světlých výjimek, které se dočkaly veskrze pozitivních recenzí i v prestižních motoristických časopisech.

Buďme však trochu konkrétnější. Proč byste se měli na příslušníka segmentu CUV (crossover utility vehicle) zaměřit i vy?

Renault Captur byl představen v roce 2013 na autosalonu v Ženevě a již na první pohled je patrný příbuzenský vztah s Cliem IV. generace. Za designem stojí lidé z týmu Lanrense van der Ackera a nutno podotknout, že se jim podařil mistrovský kousek. Kompaktní crossover je neuvěřitelně sexy a na první pohled vás okouzlí netradiční kombinací měkkých, plynulých a vyvážených linií se sportovně-robustním vzhledem. Nová vizuální identita Renaultu vynikla u Capturu na sto procent.

Z Capturu doslova stříká styl a funkčnost. Interiér je ergonomický, příjemný na pohled i na dotek. Díky vyššímu podvozku nezažijete perné chvilky tam, kde by vás nižší světlá výška Clia dostala do úzkých. A když k tomu přečtete opravdu široké možnosti individualizace, zmocní se vás pocit, že tohle vozítko musíte mít.

V aktuální nabídce najdete dva benzinové a dva dieselové motory, včetně úsporného tříválce Energy Tce 90. Motor s obsahem 898 cm3 disponuje výkonem 90 k a točivým momentem 140 Nm. Přitom potřebuje pouze 5,1 l/100 km.

Chcete se o crossoveru ze stáje Renault dozvědět více? Pak si rovnou rezervujte testovací jízdu u některého z autorizovaných dealerů. Třeba u Renault Retail Group na www.rpz.cz.

Sponzoři

Potahy na křesla

Oživte jednoduše vaše staré křeslo pomocí potahu.

Investiční zlato

Nenechávejte své úspory jen tak ležet. Investujte je raději do zlata.

Přírodní produkty Phyteneo

Na běžné zdravotní problémy jsou tady přípravky značky Phyteneo.