Bydlení

Pro děti jen to nejlepší aneb Jak zařídit pokoj pro školáka

Děti rostou jako z vody – rodič se ani nenaděje a najednou má doma malého školáka. Potřeby takového dítka se logicky mění, a proto byste mu měli dopřát prostředí, ve kterém si bude moct nejen hrát, ale také se v klidu učit. Na co byste si měli dát při zařizování pokoje pro školáka pozor? Přečtěte si základní tipy a doporučení!

Tři zóny

Dětský pokoj pro školáka je vhodné rozdělit na tři samostatné segmenty – na ložnici, hernu a pracovnu. A nechcete-li brzy opět řešit nábytek, zvolte variabilní sestavu, kterou s dítětem poroste a budete ji moct obměňovat v různých sestavách.

Pracovní koutek

K nejdůležitějším prvkům dětského pokoje bude po celou dobu školí docházky patři funkční a dostatečně prostorný stůl s množstvím úložných prostorů. Měli byste ho umístit do pravého vzdáleného rohu ode dveří, případně do levého bližšího rohu ke dveřím. Důležité je, aby dítko sedělo zády ke zdi a nikoliv zády do prostoru nebo ke dveřím. Nábytek musí být rozmístěn tak, aby v dítěti nevyvolával neklid.

Jaký vybrat nábytek?

Co se týče dětského nábytku, snažte se vybrat kvalitní univerzální sestavu, která v dětském pokoji vydrží po několik let. Tematickým sestavám (např. v pirátském stylu apod.) se raději vyhněte – děti jsou v tomto směru velmi přelétavá stvoření a rychle se mění jejich vkus. Pořízením nábytku v univerzálním designovém provedení se tak vyhnete dalším přestavbám.

Pokud je v dětském pokoji málo místa, vyřešte situaci šalamounsky a pořiďte dítěti patrovou postel kombinovanou s pracovním koutkem. Ušetříte tím spoustu prostoru a zároveň dosáhnete útulné atmosféry – děti tyto typy sestavy zbožňují.

Harmonické prostředí

V pokoji od školáka samozřejmě nesmí chybět ani vhodně zvolené bytové doplňky a dekorace. Čemu byste se však měli rozhodně vyhnout, jsou extravagance a přemíra barev. Celkový dojem z místnosti by měl být spíše uklidňující a uspořádaný – příliš mnoho výrazných prvků by dítě rozptylovalo při učení.

Reklama

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Používáme prvotřídní materiály a dbáme na perfektní střih.

Sponzoři

Potahy na křesla

Oživte jednoduše vaše staré křeslo pomocí potahu.

Přírodní produkty Phyteneo

Účinná pomoc při zdravotních obtížích? Vyzkoušejte přípravky Phyteneo

Penzion Na náměstí

Dovolená na Slovácku? Jedině v Penzionu Na náměstí v Buchlovicích.