Pro děti jen to nejlepší aneb Jak zařídit pokoj pro školáka

Děti rostou jako z vody – rodič se ani nenaděje a najednou má doma malého školáka. Potřeby takového dítka se logicky mění, a proto byste mu měli dopřát prostředí, ve kterém si bude moct nejen hrát, ale také se v klidu učit. Na co byste si měli dát při zařizování pokoje pro školáka pozor? Přečtěte si základní tipy a doporučení!

Tři zóny

Dětský pokoj pro školáka je vhodné rozdělit na tři samostatné segmenty – na ložnici, hernu a pracovnu. A nechcete-li brzy opět řešit nábytek, zvolte variabilní sestavu, kterou s dítětem poroste a budete ji moct obměňovat v různých sestavách.

Pracovní koutek

K nejdůležitějším prvkům dětského pokoje bude po celou dobu školí docházky patři funkční a dostatečně prostorný stůl s množstvím úložných prostorů. Měli byste ho umístit do pravého vzdáleného rohu ode dveří, případně do levého bližšího rohu ke dveřím. Důležité je, aby dítko sedělo zády ke zdi a nikoliv zády do prostoru nebo ke dveřím. Nábytek musí být rozmístěn tak, aby v dítěti nevyvolával neklid.

Jaký vybrat nábytek?

Co se týče dětského nábytku, snažte se vybrat kvalitní univerzální sestavu, která v dětském pokoji vydrží po několik let. Tematickým sestavám (např. v pirátském stylu apod.) se raději vyhněte – děti jsou v tomto směru velmi přelétavá stvoření a rychle se mění jejich vkus. Pořízením nábytku v univerzálním designovém provedení se tak vyhnete dalším přestavbám. Pokud je v dětském pokoji málo místa, vyřešte situaci šalamounsky a pořiďte dítěti patrovou postel kombinovanou s pracovním koutkem. Ušetříte tím spoustu prostoru a zároveň dosáhnete útulné atmosféry – děti tyto typy sestavy zbožňují.

Harmonické prostředí

V pokoji od školáka samozřejmě nesmí chybět ani vhodně zvolené bytové doplňky a dekorace. Čemu byste se však měli rozhodně vyhnout, jsou extravagance a přemíra barev. Celkový dojem z místnosti by měl být spíše uklidňující a uspořádaný – příliš mnoho výrazných prvků by dítě rozptylovalo při učení.

Publikováno: 21. 11. 2017

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: jak zařídit pokoj pro školáka