Cestování

Prázdninové destinace ve Španělsku

Španělsko je jedna z nejpopulárnějších zemí pro letní radovánky. S bohatou kulturou, krásnou přírodou, vynikajícím jídlem a vínem… můžeme Španělsko označit jako jednu z největších zemí pro letní dovolenou, ať už se chcete opalovat na pláži, projít si středověké město nebo si najít idylku ve venkovském prostředí.

Hledáte-li odpočinkovou dovolenou s lenošením na slunci, spoustou prostoru a soukromí, pak budete hledat obtížně. Španělsko je ideální pro rodiny s dětmi nebo skupinky přátel. Určitě stojí za to navštívit nádherné místa k pobytu v Katalánsku, včetně středověkých Pals a borovicemi lemovaných zátok Calella a Llafranc.

V dalekém jihozápadě Španělska leží Costa de la Luz, jedna z nejslunnějších oblastí v zemi. Navíc se může pochlubit nejkrásnějšími plážemi ve Španělsku – dlouhé pruhy jemného písku chráněné dunami. V regionu je mnoho skvělých vilek k ubytování.

//
//

Ačkoliv všichni návštěvníci míří do teplejšího jihu, nesmíme zapomenout na severní části Španělska, kde se nacházejí krásné pláže, neposkvrněná zvlněná krajina, fascinující vesničky, hory a skvělé jídlo. Provincie Cantabria, Asturias, Galicia, Navarra a Salamanca jsou bohaté na kulturu a potěší nízkými cenami ubytování. Zůstat zde můžete v privátním ubytování ve vesnicích nebo v malých hotelech.

Máte rádi sport? Pak musíte navštívit La Manga Club v jihovýchodním Španělsku. Má skvělé zázemí včetně tří mistrovských golfových hřišť a 28 tenisových kurtů. Odpočívat zde můžete v luxusních lázních. Klub nabízí pestrou nabídku sportovních kurzů pro děti všech věkových kategorií.

Jen málo turistů ví, že ve Španělsku jezdí luxusní vlakové soupravy s kabinami pro přenocování. Transcantábrico nabízí 7-noční projížďky Galicií a Kantanábrií, zatímco společnost La Robla – která je v provozu od roku 2010 – nabízí výlety na 3 noci podél pobřeží severního Španělska.

Provozujete pěší turistiku? Pak musíte do Katalánska. Vychutnejte si jemné procházky podél pobřeží, nebo se vydejte zdolat nejvyšší vrcholy Pyrenejí. Pohoří Picos de Europa na severu Španělska je skvělé pro poznání tvrdé přírody nebo zahlédnutí či focení divokých zvířat. Ohromí Vás krásná, nedotčená, nadčasová krajina Galicie nebo Kastilie. Rád bych Vám také doporučil službu od Inntravel od hotelu k hotelu, která zabezpečí Vaše zavazadla a dopraví je do hotelu, kam plánujete na noc dorazit.

Dalším skvělým způsobem jak poznat Španělsko je cykloturistika. Opět platí, že Katalánsko je pro tento účel skvělou destinací. Doporučujeme Vám příjemnou ladnou jízdu podél pobřeží.

Můžete také prožít vinnou túru po vinicích v provinciích Rioja nebo Katalánsku. Výlet do Andalusie a Jerez – domov cherry – je také mimořádně fascinující.

Krátké zastávky za jídlem nebo zábavou

Milujete španělské jídlo? Co byste řekli na kurz vaření v krásné nabílené vesnici v horách Andalusie? České agentury tuto možnost nabízejí jako součást jazykových kurzů.

Máme také skvělý tip na cesty s dětmi: skloubit vaši pěší dovolenou s jízdou na oslovi. Projděte se po mírné trati se spolehlivým ořem a vyberte se mezi 4 a 7 denní trasou.

Zamilované páry většinou hledají klid a odpočinek, a proto by měli zamířit do hotelu DDG Retreat v horách Andalusie. Jsou to lázně šetrné k životnímu prostředí v krajině krásných přírodních lesů s pěti různě vybavenými ubytovacími resorty, které jsou inspirované cestami majitelů po celém světě.

Doporučujeme také luxusní ozdravný pobyt v Andalusii, který kombinuje jógu, fitness, turistiku, masáže, zdravou výživu a nutriční poradenství.

Ostrovy ve Španělsku

Kanárské ostrovy jsou ideální díky celoročnímu slunečnímu svitu a k ubytování je tu mnohem více resortů než Playa de las Américas. Vulkanický ostrov Lanzarote je zvláště atraktivní a má některé vynikající vily s bazény. Tenerife má mnoho okouzlujících hotelů a robustní sopečný interiér k prozkoumání. Doporučujeme Abama Golf & Spa Resort v Tenerife a Princesa Yaiza Hotel Resort v Lanzarote, které jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi.

Pokud skutečně chcete od všeho utéct a nebýt ničím rušeni, zkuste La Palma nebo ohromující ostrov La Gomera dosažitelný trajektem z Tenerife. Má opravdu krásný Parador (luxusní hotelové ubytování ve Španělsku, zpravidla situované do historického objektu – klášter, zámek, hrad, tvrz …).

Rádi byste idylickou dovolenou s povalováním se na plážích? Malý ostrov La Graciosa severně od Lanzarote je tou pravou volbou.

Baleáry jsou nejpopulárnější destinací pro dovolenou ve Španělsku. Jakmile se dostanete pryč z přeplněných letovisek Mallorcy, spatříte krásnou krajinu, hory a opuštěné zátoky, borové lesy a malebné vesničky. Disponujete-li menším peněžním kapitálem, bude pro Vás dostačující rybářská vesnička v blízkosti pláže u Cala San Vincente. Pokud Vám na penězích nesejde, ubytujte se v luxusních vilách na Mallorce.

Hlavní město La Palma je přeplněné návštěvníky, ale je to krásné město s dlážděným náměstím, španělskými tapas bary, historickými budovami a elegantními obchody.

Ibiza je ostrov, kam by se chtěl podívat každý mladý člověk nebo teenager. Tento krásný, propracovaný ostrov má některá úžasná zákoutí a velkou kolekci luxusních vil. Podívejte se na Ca’n Pau v Santa Eulalia, která leží daleko od sousedů a má lagunu ve stylu bazénu a zahradu. Ostrov Ibiza je navštěvován hojně pro svůj pestrý a bohatý noční život v barech a diskotékách.

Menorca je klidnější než jeho dva sousedé. Ostrov má některé krásné písečné pláže a je vhodný pro rodiny s dětmi.

[nggallery id=2]