Vysočina nabízí letním výletníkům skvělé zážitky

Na dovolenou se těšíme celý rok a často jí trávíme v zahraničí. Své odpočinkové kouzlo ale mají i jednodenní výlety po krásách naší republiky, ke kterým nám stačí batoh na zádech a úsměv na rtech. Ideálním cílem je Vysočina.

S pohodlím na zádech

Tento kout naší země nabízí úplně všechno, co si dovedete představit a po čem může duše dospělých i dětí toužit. Údolí, kopce, potoky i řeky, hluboké lesy i rozsáhlé louky, ale také historická města, památky, muzea a mnoho turistických atrakcí. Cíl svého výletu tak můžete uzpůsobit přáním všem členů rodiny, zejména dětí. Ty samozřejmě vítají jakýkoliv výlet, na záda si hodí batoh a s nadšením vyrazí vstříc dobrodružstvím. Pro rodinné aktivity není nutné kupovat speciální vybavení. Dětem bude stačit jejich školní batoh, samozřejmě pouze pokud je kvalitní a neomezuje v pohybu. Aby se dobře nosil, měl by mít ergonomicky tvarovaná pevná záda a také široké ramenní popruhy, které je možné nastavit. To zajistí, že batoh bude na zádech dobře sedět, tedy i se pohodlně nosit a dítě nebude mít tendence věšet ho na jedno rameno či se vyhýbat jeho nošení. Navíc to nám rodičům umožní překontrolovat, že ho dítě nosí správně a případně ho lépe seřídití. Můžeme dítko navíc pozorovat při přirozené chůzi, zda se nehrbí, batoh ho netáhne dozadu, nebo naopak ho nenutí předklánět se a zda vše sedí, jak má.

Pro techniky i turisty

S kvalitním batohem nic nebrání tomu prožít si každý výlet naplno, a že jich Vysočina nabízí opravdu mnoho. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Jihlava, kde je zoologická zahrada, aquapark i historické podzemí. Technicky založené nadšence osloví informační centrum jaderné elektrárny Dukovany nebo prohlídka vodní elektrárny Dalešice. Pro romantiky bude ideální návštěva historického centra a zámku v Telči. Skrz celou Vysočinu samozřejmě vede mnoho naučných stezek a turistických trať tratí vhodných i pro děti. Záleží především na nás, jak si výlet naplánujeme, ale právě na Vysočině určitě nemůžeme udělat krok špatným směrem. Stačí jen vyměnit penál za svačinový box a láhev s vodou a vyrazit za zábavou, společnými zážitky a dobrodružstvím!

Publikováno: 31. 07. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová