Podzimní údržba a zazimování zahradního bazénu: Víte, jak na to?

Drtivá většina lidí již bazén zazimovala. Aby ne, když se rtuť na teploměru pohybuje kolem nuly... Ale najdou se i tací, kteří vyčkávají až do poslední chvíle. Patříte do této skupiny i vy a zazimování odkládáte, protože si nejste tak úplně jistí, jak na to? Nemusíte mít strach, protože zazimování bazénu není nijak složité. Přesto je dobré dodržet několik základních pravidel, o kterých se dočtete v následujících řádcích. Proč se podzimní údržbu bazénu nevyplácí podcenit? Protože hrozí, že se v něm usadí takové množství nečistot, se kterým se už vypořádat nepůjde. Nechcete-li podzimní údržbou bazénu strávit příliš mnoho času, nezanedbávejte průběžné čištění vody. V případě většího bazénu síťka nebude stačit – mnohem efektivnější jsou bazénové vysavače, které se vyrábí i v plně automatických variantách. Automatický vysavač vodu perfektně vyčistí, a tím vám ušetří námahu i čas.

Jde se na to

Ale jak si počínat při samotné podzimní údržbě? Prvním krokem je odčerpání sloupce vody, a to přibližně jedné čtvrtiny celkového objemu. Důvodem je prevence před pnutím – v případě větších mrazů by mohl led protrhnout stěny bazénu nebo ho jinak poškodit. K odčerpání vody vám poslouží ponorné čerpadlo. Není přitom od věci odčerpat vodu úplně. Budete moct bazén vyčistit důkladněji.

Zamrzání a pnutí zamezí předměty

Odčerpání vody nestačí. I zbylá voda by mohl způsobit nemalé škody, a proto je nezbytné, abyste do ní vložili větší množství předmětů. Oblíbené jsou PET lahve a kusy dřeva. Plovoucí předměty zamezí kompletnímu zamrzání a pnutí. Tip na závěr: Chcete mít jistotu, že váš bazén odolá i třeskutým mrazům? Pořiďte si bazén z revolučního materiálu ALBISTONE, který je zároveň zdravotně nezávadný, odolný proti mechanickému poškození a nebledne na prudkém slunci. Více si o něm můžete přečíst na www.albixon.cz.

Publikováno: 28. 11. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová