Pod jakým povlečením se vám bude nejlépe spát? V bavlněném!

Každý člověk má jiné nároky na materiál povlečení. Někomu vyhovuje jemné bavlněné ložní prádlo, jiný sáhne po luxusní saténové pokrývce. V každém případě se nesmíme orientovat výhradně dle ceny. Levnější produkty nevydrží dlouho a mohou být celkově nepříjemné na dotek. Jaký druh si tedy zvolit?

Bavlna hraje první housle

Usínání je občas dřina. Jakmile nás povlečení nehřeje anebo je škrábavé, jen se pod ním převracíme. Pokud chcete kvalitně spát, tak si pořiďte povlečení z bavlny. Vyhoví náročným požadavkům alergiků i lidí citlivých na pokožku. Bavlna je velice populárním materiálem, který je vhodný pro veškerý bytový textil. To vše díky báječným vlastnostem. V parných letních dnech umí zchladit a v sychravém období roku zase zahřát. Je k dostání v mnoha provedeních, jako jsou flanel, satén či froté.

Flanel, anebo froté?

Povlečení z froté materiálu je takové hutné, protože je složeno z mnoha bavlněných chloupků, které připomínají plyš. Tento druh povlaku je jako stvořený pro zimní dny, a dokonce se nemusí žehlit. Když se rozhodnete využít pro jeho sušení sušičku, trefíte do černého. Pak budete spát jako na obláčku. Flanelové povlečení je dokonalé pro chladivé podzimní noci. Jakmile si pod něj zalezete, zamilujete se na první pohled. Není vhodné pro sušení v sušičce. Hladké bavlněné povlečení je vhodné pro celoroční využití a vyhoví i alergikům. Ložní prádlo z mikroplyše je hřejivé a může se pochlubit skvělými vlastnostmi. Pokud je vám pod peřinou stále zima, vsaďte na mikroplyš! Krepové povlečení je přitažlivé díky tomu, že se nemusí žehlit a saténové modely okouzlí luxusním vzhledem.

Vše na jednom místě

Prahnete po kvalitním, a přitom cenově dostupném povlečení? Mrkněte na web Dante, kde mimo jiné naleznete i bytový textil, záclony a závěsy. Na jednom místě si nakoupíte produkty v moderním designu.

Publikováno: 25. 05. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová