Perský koberec jako luxusní doplněk do vaší domácnosti

Perské koberce patří k oblíbeným designovým doplňkům už po staletí, a to především díky jejich vysoké kvalitě a jedinečnému zpracování. Vyrábí se čistě z přírodních materiálů, jako jsou hedvábí vlna nebo bavlna. Pořízením perského koberce nejenže přispějete své domácnosti kouskem umění, ale také slouží jako dobrá investice do budoucna. Protože cena ručních vázaných koberců každoročně stoupá, vyplatí se je pořídit co nejdřív. Svými jedinečnými vzory a unikátním procesem barvení potěší nejednoho kupce, navíc při správném zacházení a důkladném čištění vydrží nepoškozený dlouhá léta. Cena zachovalých perských koberců se může pohybovat i v řádu statisíců korun, a proto je o ně v poslední době obzvláště zvýšený zájem.

Jak poznám duplikát od originálu?

Jedna z nejčastějších otázek, kterou si klienti pokládají před pořízením perského koberce, je samozřejmě, jak rozeznám originál od levné kopie? Nikdo totiž nechce naletět a utratit spoustu peněz za něco, co má jen zlomek dané hodnoty... Hned první rozdíl uvidíte v pořizovací ceně, ta však není dostatečnou zárukou pravosti. Zvýšený důraz bychom měli klást především na certifikát pravosti země původu a nastudovat si základní poznávací vlastnosti originálních koberců. Pokud tedy hledáte kvalitní a pravý perský koberec, je potřeba se zaměřit na následující faktory. Mezi první patří počet uzlíků na metr čtvereční, originální perské koberce jich mají i přes tisíc. Dalším poznávacím znakem pravosti je, že vrchní vzor uvidíme i na jeho spodní straně. Pokud byl koberec vyroben strojově lze vidět vzor pouze na jedné straně.

Kde si tento kousek perského umění obstarat?

Zárukou kvality a originality „peršanů“ a dalších východních koberců je český prodejce Buchara s.r.o. Přesvědčit se můžete sami na Buchara-eshop.

Publikováno: 22. 08. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová