Na co si dát pozor při výběru té nejlepší matrace

Hledáte matraci, ale nevíte, podle čeho vybrat tu správnou? Jde o poměrně velký krok, protože kvalitní matrace dokáže pozitivně ovlivnit spánek. Z toho důvodu je důležité vědět, na co všechno se máte zaměřit při výběru toho nejlepšího kousku.

Správné rozměry

Prvním ze základních parametrů při výběru matrace jsou rozhodně rozměry. Jde o šířku a délku matrace, která by měla odpovídat tomu, jak velká je vaše postel. V případě atypických rozměrů a speciálních požadavků existují i matrace na míru, které mohou být dobrým řešením ve chvíli, kdy v klasickém obchodě nenajdete nic, co by vám vyhovovalo. Každá výroba matrace zahrnuje i požadovanou tloušťku. Právě výška bývá jeden z podceňovaných parametrů. Opět by měla vybraná matrace co nejlépe sedět do rámu postele a zároveň nabídnout požadovaný komfort.

Druh výplně

Dále si promyslete, jaký druh výplně u matrace chcete. Oblíbené jsou například pružinové matrace, které nabídnou poměrně dlouhou životnost a případnou vyšší tuhost. Kromě toho si můžete zvolit matrace z latexu, paměťové pěny, polštářkové a další. Kvalitní typ poznáte podle rozdělení jednotlivých zón pro maximální přizpůsobení tvaru těla během spánku. Sami jistě víte, jestli vám vyhovují spíše měkčí či naopak tvrdší matrace.

Dětské matrace

I matrace pro dospělé jsou velmi důležité, takže výběr pro děti si žádá ještě o poznání větší pozornost. Dětské matrace bývají zpravidla tenčí a případně se hodí doplnit je různými návleky a ochrannými povlaky. Matrace do postýlky by měla být z kvalitního materiálu, aby dítěti poskytovala oporu, ale zároveň představovala příjemný podklad pro ničím nerušený spánek. Většinou je dobré počítat i s tím, že dětské matrace příliš dlouho nevydrží, takže jsou spíše spotřebním zbožím. O něco lepší matraci tak můžete vybrat staršímu dítěti do již klasického jednolůžka.

Publikováno: 02. 09. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová