Lednice

Kombinovaná lednice Baumatic BRCF1855SL x Whirlpool WTE 2511 A+W

Život bez ledničky by byl dnes už opravdu nemožný, od mléka a mléčných výrobků přes pivo nebo mražené potraviny zde skladujeme takřka veškeré naše potraviny. Moderní kombinované chladničky nabízejí dostatek prostoru na uskladnění prakticky čehokoliv a nízkou spotřebu energie zároveň. Jak si správně vybrat?

Baumatic BRCF1855SL

Lednička Baumatic BRCF1855SL má užitný objem 252 litrů a svou prostorností patří ke špičce ve svém oboru. Energetická třída A+ naznačuje velmi nízkou spotřebu energie, skleněné police ledničky se zase velmi snadno čistí. Samozřejmostí je funkce takzvaného automatického odmrazování, lednička je vybavena i přihrádkami na lahve, vejce nebo zásuvkami určenými pro skladování ovoce nebo zeleniny a nabízí příjemný stříbrný design.

Čistý objem ledničky dosahuje 188 litrů, mraznička je oproti tomu třetinová. Hlučnost 42 decibelů je z hlediska ledniček vlastně průměrná, lednička pak nabízí v základní výbavě i kvalitní termostat a kromě jiného si můžete sami určit, ze které strany budete ledničku otevírat díky funkci zaměnitelného otevírání dveří.

Lednička nicméně nenabízí antibakteriální ochranu ani nenámrazový systém nebo třeba i domácí bar, 4 police v lednici a další tři v mrazáku jsou pak vhodné spíše pro využití vícečlennými rodinami. Spotřeba elektrické energie dosahuje 0,66 kWh během 24 hodin provozu.

Parametry: 181,6 x 54,5 x 54,7 cm

Pořizovací cena: Od 6.989,- Kč

Whirlpool WTE 2511 A+W

Kombinovaná lednička značky Whirlpool nabízí nízkou hlučnost (39 dB) a celkový využitelný objem lehce nad 250 litrů (chladnička 199 litrů, mraznička 53 litrů). Tento typ ledničky nabízí i funkci automatického odtávání a rozhodně se nemusíte obávat ani krátkodobých výpadků proudu, odolnost proti podobným výpadkům je až devatenáctihodinová. Třída spotřeby energie A+ je dnes už takřka samozřejmostí, stejně jako kompresor a nastavitelný termostat.

Tato kombinovaná lednička značky Whirlpool se prodává v bílém provedení, spotřeba elektrické energie je 0,62 KWh za jeden den provozu.

Parametry: 166 x 55 x 58 cm

Pořizovací cena: Od 6.699,- Kč

Hodnocení

A jaký typ kombinované ledničky z těchto dvou zvolit? Cenová relace je velmi podobná, stejně jako užitný objem. Z hlediska úspory energie jsou také srovnatelné, nespornou výhodou kombinované ledničky Whirlpool je ale odolnost proti výpadkům proudu a o něco nižší hlučnost. 

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sponzoři

Potahy na křesla

Oživte jednoduše vaše staré křeslo pomocí potahu.

Investiční zlato

Nenechávejte své úspory jen tak ležet. Investujte je raději do zlata.

Přírodní produkty Phyteneo

Na běžné zdravotní problémy jsou tady přípravky značky Phyteneo.