Jaké vybavení potřebuje začínající hokejista?

Podle statistik se lednímu hokeji věnuje mnohem méně dětí než v minulosti. Jeden zdroj dokonce uvádí, že se po ledě prohání méně než 3 % chlapců, což je vskutku málo na to, aby se z naší malé země opět stala hokejová velmoc. Mnozí rodiče se vymlouvají na vysokou cenu vybavení, ale na druhou stranu neváhají dětem pořídit ještě dražší elektroniku. Pokud máte doma dítko, které jeví o sportování zájem, dejte mu šanci – třeba se z něj stane nový Jarda. V „horším“ případě si vybuduje dobrou fyzickou kondici a nebude trávit veškerý volný čas v online světě.

Proč investovat do kvalitního hokejového vybavení?

Vždyť z toho rychle vyroste, tak proč „zbytečně“ utrácet za dražší hokejovou výbavu? Důvod je prostý: kvůli bezpečí a většímu komfortu při sportování. Kvalitní hokejové příslušenství je odolnější, lehčí a ergonomičtější. Chcete-li, aby dítko podávalo špičkový výkon bez omezení, nešetřete na něm. Šance, že u hokeje vydrží, je mnohonásobně vyšší.

Bez čeho se malý hokejista neobejde?

Alfou a omegou vybavení na hokej jsou brusle. Ty musí dítěti padnout jako ulité – nikde netlačit a být dostatečně pevné v kotníku. Následuje hokejka, helma s krytem a množství chráničů včetně suspenzoru. Zřejmě nejdůležitějším ochranným prvkem je helma. Na hlavně musí držet pevně a efektivně ji chránit před úrazem při pádu nebo nárazu. O ochranu krku se stará nákrčník. Vhodně zvolená velikost je samozřejmě klíčová i v případě chráničů. Musí pevně držet a zároveň hráče neomezovat v pohybu. Nakupování ve stylu „koupíme mu větší, protože déle vydrží“ není dobrý nápad. Co se týče konkrétních značek, k nejprodávanějším patří Bauer. První brusle s čepelí připevněnou v botě kanadský výrobce uvedl na trh již v roce 1933. Jejími tvářemi se v minulosti stali ikony světového hokeje včetně legendárního Bobbyho Hulla a nedají na ni dopustit ani naši hráči.

Publikováno: 01. 03. 2020

Kategorie: Sport

Autor: Ivana Kolářová