Jaká je budoucnost Bitcoinu?

Rok 2021 byl pro Bitcoin významný, v listopadu totiž překročil cenový rekord 68 000 dolarů. Měl však taky své propady, v lednu 2021 dokonce spadl pod 30 000 dolarů. Sledovat vývoj Bitcoinu je pro investory důležité, jelikož významně ovlivňuje jiné kryptoměny.

Jak se bude vyvíjet hodnota Bitcoinu?

Kryptoměny jsou mnohými považovány za revoluci ve finančními sektoru a Bitcoin stojí na úplném začátku jako první kryptoměna. Říct s určitostí, jak se bude Bitcoin vyvíjet je samozřejmě nemožné, ale experti mají určité předpovědi.

Podle time.com se například shodují v tom, že Bitcoin dosáhne hodnoty 100 000 dolarů, neví se však, kdy k tomu dojde. Někteří si myslí, že už tento rok. Hodnota Bitcoinu však bude ovlivněna tím, jak rychle ho začne více lidí používat a také regulacemi, které se nutně začnou uplatňovat v nejbližších letech.

Autorka knihy Cryptocurrency Investing for Dummies Kiana Danial pro časopis Next Advisor řekla: „Očekávám od Bitcoinu nestabilitu v krátkodobém časovém rozmezí, ale růst v dlouhodobém.“

Bitcoin a jeho uplatnění

Aby se Bitcoin začal více uplatňovat, je podle Investopedia nutné, aby byl jeho blockchain schopen zpracovávat více transakcí za sekundu, momentálně to je 4,6-7.

Do budoucnosti je také důležité, aby se investování do Bitcoinu stalo pro investory bezpečnější. Je třeba, aby investoři dobře věděli o riziku hackerů a scamů a uměli se před nimi ochránit.

Kromě Bitcoinu samozřejmě také existuje řada jiných kryptoměn, například Ethereum nebo Litecoin jsou populární k investování.

Jelikož jsou kryptoměny ještě relativně nové, je velice těžké říct, jak se budou vyvíjet. Klesající a stoupající hodnota Bitcoinu minulý rok však není nutně důvod k obavám, že se nejedná o dobrou investici. Nejjistější je však do kryptoměn investovat jen to, co jste ochotni ztratit – experti doporučují max. 5 % z vašeho portfolia.