Jak vybrat ložní povlečení? Preferujte kvalitu!

V životě nám záleží na různých věcech. Jednou z nich by mělo být i to, abychom používali kvalitní ložní povlečení. Připadá vám to zbytečné? Uvědomte si, že v posteli trávíme opravdu hodně času. A právě proto bychom se v ní měli cítit co nejlépe - jedině tak si totiž pořádně odpočineme a načerpáme síly do dalších dnů. Povlečení má přitom na komfort zásadní vliv. Jak vybrat to správné - měkké a voňavé? Povlečení do postele je v současnosti k mání v mnoha variacích. Ty se od sebe liší jak velikostí, tak třeba i materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. A samozřejmě, že i stylem a designem, který ovlivní například barva nebo motiv. Vybírat si tedy můžeme z bohaté nabídky a je více než jasné, že si nakonec vybere opravdu každý - jen je třeba zohlednit specifické požadavky. Co vyhovuje jednomu, nemusí sedět jinému. Důležité je, aby bylo povlečení  příjemné na dotek, dostatečně prodyšné a dobře odvádělo vlhkost. Výběr zároveň přizpůsobte tomu, kdo bude povlečení používat - zda není alergik či astmatik.
Při výběru se zaměřte na rozměry (povlečení musí sedět - neplandat, ale ani být malé), gramáž (pozor - nemusí platit, že vyšší = lepší, důležitá je pevnost vláken), typ zapínání (knoflíky×patentky×zip) a design.

Luxusní povlečení pro okázalé

Pro náročnější spáče je k dispozici i luxusní povlečení. Nabídku tvoří především zastoupení světových značek, ale za pozornost stojí i méně známé, často lokální značky. Takové povlečení může posloužit i jako pěkný dárek pro blízkou osobu. Chcete-li tedy například o vánocích potěšit příbuzného luxusním a přitom praktickým darem, může se jednat o jedinečný námět.

Jak vybrat povlečení pro děti?

Zapomínat nesmíme ani na naše ratolesti. Povlečení pro děti je možno vybrat k vysoké spokojenosti jak rodičů, tak i jejich potomků. Povlečení, které je určeno pro děti, musí být především z příjemného materiálu a mělo by mít co možná největší životnost. A také vypadat vesele. Prckové nedají dopustit na pestrobarevné textilie s motivy pohádkových bytostí a superhrdinů.

Kde se po povlečení poohlédnout?

Ložní povlečení lze zakoupit v nepřeberném množství obchodů. Pokud rádi nakupujete na internetu, máme pro vás tip na skvělý nákup. Bytový textil všeho druhu najdete v e-shopu dante.cz. Potěší vás příjemné ceny i rychlost vyřízení objednávky.

Publikováno: 12. 05. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová