Jak podpořit zdraví svého dítěte

Patříte mezi rodiče, kteří kupují dětem vitamíny, alespoň jednou ročně si zajedou na ozdravný pobyt k moři a zdraví vašeho dítěte je pro vás na prvním místě? Inspirujte se dalšími možnostmi, jak můžete pečovat o své blízké a věnovat dětem ještě víc pozornosti.

Aby záda nebolela

Podpořte správný vývoj svého dítěte a myslete na jeho záda. Vyberte mu do školy zdravý batoh, který bude splňovat nejen příjemný design, ale také praktickou stránku. Zdravý školní batoh s ergonomickými prvky bude ideální v případě, že váš potomek musí do školy nosit stohy učebnic a školních sešitů. Pokud stále váháte, zkuste někdy zvážit plnou školní aktovku, kde nechybí ani box na svačiny a školní penál.

Kvalita nad kvantitou

Při nakupování pro děti vždy myslete raději na kvalitu a dejte jí přednost oproti kvantitě. Je pravda, že například v různých bazarech a obchodech dokážete nakoupit hračky, školní pomůcky, ale také oblečení výrazně levněji. Zajímejte se však také o stav daných věcí, o materiál, ze kterého jsou vyrobeny a nenechte své děti nosit například oblečení z umělé tkaniny, případně obnošené a nepohodlné boty. Vyhněte se také starým a potrhaným batohům, ze kterých budou vaše děti bolet záda.

Nezávadné hračky

Pozornost věnujte i nákupu hraček. Vždy dbejte na to, aby byly vyrobeny z nezávadného materiálu. Počítejte s tím, že malé děti si dávají většinu hraček do úst, myslete tedy i na malé součásti hraček, které jsou snadno vdechnutelné. Pokud dáváte svému potomkovi na hraní nějakou hračku, u které si nejste stoprocentně jistí, že je bezpečná, vždy ho při hře bedlivě hlídejte, případně raději pořiďte atestované hračky a pomůcky určené pro zdravý vývoj dítěte.

Správná strava

Zdraví svých dětí podpořte také správnou stravou. Zapomeňte na smažené polotovary a přidejte i do dětského jídelníčku víc ovoce a zeleniny. Do školy jim připravte svačinový box s čerstvě nakrájeným jablkem nebo třeba celozrnný toast, obložený sýrem a šunkou. Vyhněte se sladkému pečivu a přeslazeným čokoládovým tyčinkám.

Publikováno: 24. 09. 2021

Kategorie: Cool móda

Autor: Ivana Kolářová