Jak ochránit telefon před rozbitím?

Jak už jsme výše zmínili, plastovou folii můžete dostat k novému zařízení od prodejce. Jednoduše si s nalepením poradíte sami nebo za příplatek vám to udělají na prodejně. Ovšem nejedná se o nijak efektivní záležitost, co se týče ochrany displeje před poškozením, sice proti škrábancům budete dostatečně chráněni, ale to je asi všechno. Výhodou je, že stojí jen pár desítek korun a lze ji znovu nalepit.

Jde o nejlepší ochranu jakou můžete svému telefonu dopřát. Nejenže je odolné proti nárazu, škrábancům a zežloutnutí na rozdíl od folií, ale především se nemusíte bát, že by vám displej popraskal. Ovšem musíte počítat s tím, že pokud sklo sundáte už ho znovu nenalepíte. Cenově se sice pohybují výše než ostatní ochranné prostředky, ale za nemusíte mít starost o rozbití svého displeje. Trzené sklo na iPhone vám může ušetřit spoustu peněz i starostí.

Ochranné plastové „sklo“ je mnohem užitečnější než obyčejná plastová folie. Na rozdíl od tvrzeného skla odolá lépe nárazům, protože plast absorbuje více energie při dopadu. Počítejte s tím, že displej bude vypadat matnější a vytvoří se lehce škrábance. Lehce se umažou a zašpiní a také škrábance jdou vidět více než u tvrzeného skla.

Asi nejvhodnější variantou, jak ochránit váš telefon tedy bude tvrzené sklo, pokud opomeneme, že plastové „sklo“ je odolnější vůči nárazům, tak za to se vám dostane skvělé propustnosti světla, když sklo dobře nalepíte ani nemusíte rozeznat, že je na displeji aplikováno a také účinně odolávají škrábancům.

Ochranná skla, ale třeba i bezdrátové nabíječky do auta, seženete na ipouzdro.cz.

Publikováno: 17. 12. 2021

Kategorie: Mobily

Autor: Ivana Kolářová