Střecha nad zahradním posezením je velice důležitá

Vybudovat terasu není snadné, nicméně pokud chcete pořádat letní zahradní večírky, případně si užívat konzumace obědů na čerstvém vzduchu, neobejdete se bez ní. Základem pro takovou terasu je samozřejmě podlaha a nábytek, nicméně byste neměli zapomínat ani na vhodné zastřešení. Sice si trochu připlatíte, ale na druhou stranu si zajistíte spolehlivou ochranu před nešvary počasí.

Levné možností

Mít na zahradě střechu je velice důležité. Chrání totiž před deštěm a ostrými slunečnímu paprsky. Díky této protekci nemusíte při každém náznaku změny počasí k horšímu ihned sklízet ze stolu a přesunovat se do domu. Klidně se můžete bavit venku i za vydatného deště. Jakou střechu však zvolit? Pokud to chcete mít hodně levné, prostě kupte nepromokavou plachtu a šikovně ji natáhněte nad terasou. Nejde sice o nic extra, avšak funkční toto řešení bezpochyby je. Další alternativou z řad levnějších řešení pak mohou být i party stany. Ty už vypadají o poznání lépe, a dokonce mají i stěny, takže mohou poskytovat ochranu i z boku.

Pergoly a altány

Toužíte-li přeci jen po něčem lepším, než je plachta, potažmo stan, je vhodné si vybrat buďto některý ze zahradních altánů dřevěných, případně pergol dřevěných. Jde sice o řádově vyšší investici než v případě výše navrhovaných řešení, avšak stále se nejedná o nic extra drahého. Altány jsou obecně o něco cenově náročnější než pergoly. Na druhou stranu mnohé typy mají již zabudovanou podlahu, takže v konečném důsledku můžete i ušetřit. Altány však bývají docela robustní a pro vyloženě malé zahrádky nejsou tudíž ideální. Pergola do menšího prostoru sedne daleko lépe, jelikož se jedná víceméně pouze o střechu se čtyřmi podpěrami.

Stavba svépomocí

Vzhledem k tomu, že se dnes zahradní konstrukce vyrábějí jako prefabrikáty, není nutné platit dodavateli za stavbu. Konstrukci si klidně můžete sestrojit sami. Dostanete podrobný návod i všechny relevantní díly.

Publikováno: 24. 05. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová