Jak minimalizovat riziko prohry při sázení?

Sázení na sportovní utkání je fenomén, který se týká velké části populace. Pokud jste této adrenalinové aktivitě propadli i vy a rádi byste minimalizovali riziko prohry, máme pro vás několik praktických tipů. Zkušení sázkaři se jimi řídí a nikdy z pevně stanovených pravidel neodbočují. Chcete-li si sázení užít naplno, měli byste se jimi řídit i vy. Přečtěte si, jak sázet a vyhrávat...

Nesázejte přes stanovený limit

Určit si hranice je naprostý základ. Bezhlavé kurzové sázení vysokých částek rozhodně není cesta k trvale udržitelnému zisku. Určete si pro tu částku, o kterou můžete přijít a nebude vám chybět v osobním rozpočtu. Prohra vám nesmí ovlivnit život do té míry, abyste si museli půjčovat peníze na živobytí. Sebekontrola a odpovědnost jsou klíčem k úspěchu.

Sázejte větší částku na méně zápasů

Deset či více zápasů na jednom tiketu vypadá dobře, ale mnohem jistější je větší vklad na menší počet zápasů, například na dva až pět.

Sázejte pouze na sport, kterému rozumíte

Přestože vás možná lákají zápasy s výhodnými kurzy, sázejte pouze na sporty, ve kterých se vyznáte. Tikety musí být promyšlené – vždy byste měli vědět, proč a na co jste vsadili. Ideální je, když nebudete hledět na kurzy a zaměříte se na zápasy, o jejichž výsledku jste přesvědčeni. Kurzy mohou být velmi zavádějící, protože v praxi závisí na mnoha různých faktorech (např. Zda jde o domácí či hostující tým, zda jde danému mužstvu o postup atd.)

Sázení je koníček, nikoliv hlavní příjem

Ačkoliv existují sázkaři, kteří se sázením na sportovní zápasy živí, jde o „elitu“ - profesionály, kteří podstupují značné riziko. Tito lidé sport podrobně analyzují a denně tráví celé hodiny rozborem jednotlivých utkání apod. Pro běžného sázkaře je něco takového nereálné, proto byste měli k sázení přistupovat jako k zábavě a nikoliv hlavnímu zdroji příjmu. 18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost

Publikováno: 23. 05. 2018

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Ivana Kolářová