I kancelářskou židli musíme vybírat pečlivě

Jakmile trávíte na kancelářské židli více než pár hodin denně, je velmi důležité věnovat výběru té správné dostatek času. Nevhodnou židlí si totiž s velmi vysokou pravděpodobností zaděláte na četné zdravotní potíže, a to nejen pohybového aparátu.

Jak by měla vypadat kancelářská židle pro každodenní sezení?

Trávíte-li celou pracovní dobu v sedě, rozhodně volte ergonomickou kancelářskou židli. Je naprosto základní, aby židle měla opěrku hlavy a područky. Dále by mělo být možné židli maximálně přizpůsobit jejímu uživateli, a to pomocí nejrůznějších typů nastavení. Mělo by být možné upravit výšku sedáku a také výšku opěradla, což je nejdůležitější pro pohodlné a zdravé sezení. Kvalitní kancelářské židle také nabízí individuální nastavení opěrky hlavy, výškově i stranově nastavitelné područky a především výškově stavitelnou podporu bederní oblasti. Právě okolo bederní páteř nejčastěji postihují problémy vyvolané právě nesprávným a dlouhodobým sezením. Běžně také židle disponují houpacím mechanismem s nastavitelnou silou protiváhy.

Co dále nabízí nejmodernější kancelářské židle?

Pokud chcete sami sebe nebo své zaměstnance opravdu hýčkat, je možné zakoupit židli s luxusnější výbavou. Mezi tu patří například područky z měkčeného materiálu nebo židli z prodyšného síťované potahu. Ten výrazně zabraňuje pocení v horkých měsících a zpříjemňuje sezení i v klimatizovaných prostorech. Jednou z posledních novinek je pak do stran naklápěcí sedák, který dokáže napodobit pohyby, které děláme na gymnastickém míči. Díky tomu můžeme posilovat stabilizační svaly okolo páteře i podél celého trupu. Pokud svou židli využíváte pouze pro krátkodobé sezení , je velmi prospěšné „vylepšit“ tu stávající alespoň ergonomickou bederní opěrkou či zádovou opěrkou. Díky nim se i obyčejná kancelářská židle stane mnohem pohodlnější a Vás tak již nikdy více nebudou trápit bolesti zad.

Publikováno: 26. 06. 2015

Kategorie: Podnikání

Autor: Jakub Novotný