Dámské boty podzim/zima 2012

Venku jsou tropy tak, kdo by myslel na sychravé počasí a zimu? Módní návrháři a Vy také (vzhledem k tomu, že čtete tento článek). A na co se tedy můžete tento rok těšit? Letos si dámské boty můžete vybrat podle svého vkusu, ať už je jakýkoli. Letošní podzim/zimu můžete "odchodit" v botách na podpatku, s plochou podrážkou, čekají na Vás pohodlné platformy a spousta barev - neutrální barvy, a pokud budete chtít zahnat podzimní depku, vyberte si zářivé barvy. Co se týče materiálu dámských bot, tak i letos frčí semiš (zajímalo by mě, který rok nefrčí), kožešina a lakovaná kůže.

Kotníkové boty

Kotníkovým botám bude letos kralovat zavazování, ozdobný pružný pásek po straně a široký podpatek. Konečně někomu došlo, že na namrzlém chodníku se v botách na jehlách špatně chodí. Jediným úletem je, že se začnou nosit silné punčocháče, jako nosila Vaše babička nebo Vy v mateřské školce. Letošní podzim bude pohodlný i díky botám na klínku. Některé dámy razí teorii, že jsou dokonce pohodlnější než boty bez podpatku. Módní návrháři vytvořili kolekci kotníkových bot na klínku tak, aby jste si je mohla obout ke každé příležitosti. Proto si je můžete vzít k sukni, šatům, společenským kalhotám nebo jeansům.

Kozačky

Hrozně se Vám loňskou zimu líbily kozačky nad kolena, ale nějak jste nestihli si je koupit? Tak letos máte (dost možná poslední) šanci to dohnat. Kozačky nad kolena se totiž stále drží módního mola. Již klasikou jsou kozačky pod kolena. Další klasikou je barva kozaček. Kozačkám (nad i pod kolena) bude vévodit hnědá barva. To je důvod navíc proč se už teď poohlídnout po nějaké hnědé kabelce, pokud ji už nevlastníte. Jestliže si na klasiku nepotrpíte a chcete svoje boty nějak ozvláštnit, pak přesně pro Vás tu jsou vysoké semišové kozačky s třásněmi. Tyto kozačky s třapatými ozdůbkami se báječně hodí ke skandinávským vzorům (můžete vytáhnout svetry a ponožky z loňské zimy), ke kožešině nebo k etno stylu.

Hadí vzory

Trendem letošního podzimu je hadí kůže. Bude vypadat skvěle na tunikách, šatech, kabelkách a vedle nešlápnete ani v kozačkách s hadím vzorem. To rozhodně neznamená, že se máte obléct od hlavy až k patě do hadího vzoru. Pak skutečně budete vypadat jak had a Váš outfit bude mít jiný účinek.

Publikováno: 02. 07. 2012

Kategorie: Obuv

Autor: Isména Čadová