Chyby, kterých se při plastických operacích dopouštíme

 Plastická operace je zákrok, který podstupujeme dobrovolně proto, že chceme. Toužíme po změně, obvykle tedy po dokonalosti a chceme, abychom byli krásnější. Jenže uděláme několik chyb, kvůli kterým ani po provedeném zákroku necítíme spokojenost, po které jsme tak toužili. A to ani za předpokladu, že chirurgové použili vstřebatelné stehy, aby změna byla co nejvíce přirozená už po ukončení operace.

Nadměrná očekávání kazí výsledek

Když se rozhodnete pro plastickou operaci, co je důležité? Mít reálná očekávání. Plastičtí lékaři umí opravdu mnoho, ale zázraky opravdu ne. A už vůbec vám nevidí do hlavy. Abyste byli s výsledkem nejvíce spokojení, proto je nutné docházet na sezení, ke kterým dochází před operacemi.

Přistupujte ke svému lékaři opravdu upřímně a přímo. Jednejte na základě správných sdělovacích prostředků a hledejte takového lékaře, který k vám bude stejně upřímný jako vy k němu. Ten, kdo vám bude slibovat hory a doly nebude pravděpodobně tím, koho chcete v rámci své proměny oslovit.

Podcenění operace

Konzultace před samotnou operací se nepořádají pro nic za nic. Jsou klíčové a pacient by si z nich měl odnést hlavně to, jak je důležité nepodceňovat chirurgický zákrok. I když se jeví zákroky jako velmi jednoduché, ve výsledku je to velmi náročné a pacient k tomu tak musí přistupovat.

Je to pořád zátěž pro organismus, pro který jsou navíc plastické operace něčím nepřirozeným.

Dbejte zásady správné pooperační péče

A v souvislosti se skutečností, že plastické operace jsou zátěží pro organismus, nesmíme zapomenout na další věc, a sice že špatná pooperační péče a zanedbané zásady či pravidla pooperační péče vedou k hospitalizaci nebo nedokonalým výsledkům. Vinu má však většinou pacient na svých bedrech, který zanedbal doporučení lékařů a ukončil pooperační péči dřív, než bylo lékařem stanoveno.

Publikováno: 29. 07. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Eliška Nováková