Cesta - postapokalyptické drama

Před deseti lety potkala Zemi katastrofa. Možná to byla vesmírná událost, možná jaderný výbuch. Nikdo pořádně neví co se stalo, ale jedno je jisté... Země už nikdy nebude taková, jako předtím. Lidstvo bylo až na pár jedinců vyhlazeno, ať už v důsledku katastrofy, zastavení dodávek elektřiny nebo válkami.

Sledujeme příběh muže a syna, kteří doufají v záchranu a věří, že ji najdou na jižním pobřeží. Jediné co mají je jejich křehký vztah a nákupní košík ve kterém vezou cennosti. Jejich cesta je strastiplná a oba se snaží vyhnout konfliktům. Ve výsledku jsou velice paranoidní - kdo by vlastně nebyl, když v zemi operují kanibalské gangy. Postupnými flashbacky se dozvídáme o osudu manželky a matky našich dvou hrdinů. Celá katastrofa je zahalena rouškou tajemství, avšak dostáváme střípky některých událostí.

Pro našeho hrdinu je celá situace o to víc tíživá, jelikož musím také vychovávat syna... Který nezažil nic, než jen trápení a pro kterého by udělal cokoliv na světě. Jejich jedinou radosti je nalezení zbytku jídla a jejich blízký vztah. Což je v tomhle depresivním, šedém světě jedinou věcí, na které záleží.

Film je poutavý a dává divákovy nahlédnout na katastrofický scénář, který by byl pro naší civilizaci zničující. Potkáte zde také hvězdy jako je Viggo Mortensen(kterého můžete znát jako Aragorna z Pána Prstenů) a Charlize Theron(aktuálně kapitánka v Prometheovy). Film vznikl jako adaptace na stejnojmennou knížku Cormaca McCarthyho. Nyní se můžete vydat na cestu výjimečného filmového zážitku.

Publikováno: 22. 07. 2012

Kategorie: Filmy

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: recenze filmů