Automobilové koncepty předvedené v pařížském autosalonu

McLaren P1 koncept

McLaren představil koncept příštího super-auta. McLaren P1 bylo uvedeno bez bližších informacích o motoru nebo výkonu. Společnost plánuje ukázat verzi pro výrobu již na autosalonu v Ženevě v březnu příštího roku.

Nissan Terra SUV koncept

Koncept automobilky Nissan využívá palivových článků a vodíku pro generování elektrické energie k pohonu vozidla. Vyjímatelný tablet, umístěný za volantem, nahrazuje tradiční přístroje i většinu ovladačů.

Porsche Panamera Sport Turismo koncept

Porsche označilo koncept Panamera jako "sportovní vůz zítřka". Sportovní verze Porsche Panamera používá hybridní hnací ústrojí založené na stejném hybridním systému jako aktuální Panamera Hybrid. Přesto, že se jedná o hybridní automobil, na elektřinu dokáže jet až 30 km.

Smart ForStars koncept

Smart předvedl tento malý funky koncept, který by se klidně mohl stát ještě nejhezčím automobilem vůbec. Zajímavostí konceptu ForStars je LCD projektor v kapotě automobilu, díky němuž můžete každou zeď před vámi proměnit v letní auto-kino!

Suzuki S-Cross koncept

Ve snaze vydělat na evropském trhu pro mládež, představila Suzuki tento drsné, avšak ekonomicky úsporné, malé auto.

Lexus LF-CC koncept

LF-CC pokračuje v linii konceptů, které v poslední době automobilka Lexus představila. LF-CC je ve stylu designového trendu automobilky, který má svůj vlastní název - L-Finesse. Každý světlomet tvoří 3 samostatní LED diody. Specifické pro automobily Lexus je také hybridní pohon. Elektromotor doplňuje spalovací motor o objemu 2,5 litrů s přímým vstřikováním. Interiér řidiče je také velmi zajímavý, viz. například velký LCD panel ve středu automobilu.

Audi Crosslane Coupe koncept

Spíše než o design jde o typ použité konstrukce a vedení dráhy automobilu Audi Crosslane. Nový prostorný rám je vyroben z hliníku, polymeru z uhlíkového vlákna a polymeru ze skelných vláken. Tento typ rámu by v budoucnu mohl automobilům značky Audi ušetřit značnou část hmotnosti. Díky dvěma elektromotorům a benzínovému motoru dosahuje Audi Crosslane výkonu 177 koní. Motor je pouze 3-válcový s objemem pouze 1,5 litru, což by mohlo vést k vynikající spotřebě paliva.

BMW Active Tourer koncept

BMW Active Tourer koncept je buďto náhled na novou GT sérii nebo je to odrazový můstek pro budoucí automobily BMW s nízkou spotřebou. Ať tak či onak, určitě se jedná o zajímavý hybridní koncept a stojí za prozkoumání.

Peugeot Onyx koncept

Podíváme li se na žebříček výkonu, trochu výše se usadil Peugeot Onyx. Jedná se o supersport o výkonu zhruba 600 koňských sil a spotřebou paliva pouhých 2l / 100 km. Ano, budu věřit, až to sám uvidím...

[Zdroj: Cnet]