4 největší benefity CRM systému

Akvizicí zákazníka vše teprve začíná. Nechcete-li, aby se dotyčný odebral ke konkurenci po prvním nákupu, musíte si ho hýčkat a navázat s ním bližší vztah. Strategie zvaná CRM neboli customer relationship management se stala v posledních dekádách naprostou samozřejmostí pro všechny významné firmy a inklinuje k ní stále více podniků bez ohledu na velikost a obor. Abyste však mohli zákaznicky orientovaný podnikatelský přístup aplikovat do praxe, budete si muset pořídit CRM systém – softwarový nástroj složený z mnoha praktických modulů. Co přesně nabízí a jak vám pomůže?

1. Centralizace informací

CRM systém střádá veškerá potřebná data – informace o zákaznících, e-mailovou korespondenci, dokumenty, poznámky i jiné informace, ke kterým mají přístup všichni odpovědní zaměstnanci kdykoliv potřebují.

2. Automatizace procesů a business inteligence

Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik času zbytečně strávíte pracným a zdlouhavým zpracováváním informací? CRM systém primárně slouží jako databáze, která na základě nastavených kritérií všechny údaje přehledně vytřídí. Ušetří vám spoustu času a zároveň data připraví pro další procesy.

3. Efektivní e-mailing

Hromadné rozesílání e-mailů patří k nejvýkonnějším marketingovým metodám. Úspěšnost samozřejmě závisí na množství faktorů; velikosti databáze kontaktů, resp. správném zacílení reklamního sdělení a v neposlední řadě optimální nastavení kvůli spamovým filtrům. Vhodně zvolený CRM systém (např. český eWay-CRM) vás e-mailingem provede za ručičku.

4. Projektový management

Součástí zmíněného eWay-CRM je speciální modul, díky kterému lze systém používat jako plnohodnotný software pro řízení projektů. Umožňuje uzpůsobení workflow dle individuálních potřeb zaměstnanců, nastavení termínů, rozpočtů a rolí, okamžité sdílení informací a další praktické funkce pro jednodušší práci na projektech. https://www.youtube.com/watch?v=7ujdcl-SAY8 Co je CRM systém již víte – přesvědčte se o jeho výhodách třeba hned a zcela zdarma. Stáhněte si zkušební verzi eWay-CRM a udělejte si vlastní názor.

Publikováno: 01. 08. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: Ivana Kolářová