TOP 4 letní aktivity, které můžete zažít na zámku

Pro netradiční zážitky nemusíte jezdit daleko, občas stačí jen zapojit fantazii, najít místo s atmosférou a dopřát si trošku nicnedělání, hýčkání a pohody. Přesně tyhle pocity výjimečnosti a zároveň klidu naleznete na půli cesty mezi Prahou a Brnem v zeleném srdci naší země na stále ještě málo navštěvované Vysočině. Konkrétně pak pro vás máme tip na jedno naprosto unikátní místo: luxusní zámecký hotel Chateau Herálec.

Samotné ubytování na zámku je zážitkem, na který se nezapomíná, a když jej navíc ještě okořeníte o některý z našich čtyřech tipů, pojedete domů s úsměvem na tváři, klidem na duši a hlavou plnou krásných vzpomínek.

Vydejte se na výlet s piknikem

Chateau Herálec má výhodu nejen ve své dávné historii, luxusních službách a dokonalých pokojích. Obrovskou důležitost zde hraje také přátelský personál, který pro hosty připravil unikátní „knihu zážitků“ plnou tipů na netradiční aktivity v okolí. Letní podvečery přímo vybízí k výletům spojeným s luxusním piknikem. Zámecká restaurace je na to jako stvořená aby takový zážitek byl ještě výjimečnější, můžete si zapůjčit zámecký kabriolet a piknikový koš si nechat připravit kuchařským týmem.

Projděte se v anglickém parku

Park kolem zámku je vytvořen v typickém anglickém duchu, evokuje tedy divokou a nespoutanou přírodu. Vzrostlé stromy poskytují útočiště ptákům a stín hostům, chodníky lákají k dlouhým procházkám, joggingu nebo ranní józe. Toulání se v zeleni je skvělým mindfulness prostředkem k dosažení klidu a spokojenosti.

Toulejte se historií

Samotný zámek Herálec začal svou historii psát už ve 13. století. Navíc se ale v příjemné vzdálenosti nachází hned několik historických památek UNESCO. Užijte si dopolední kávu v některé z kaváren v historickém jádru Telče, vyšlápněte si k poutnímu kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou nebo prozkoumejte tajemnou židovskou čtvrt v Třebíči. Nedaleko také leží hrady Perštejn a Roštejn či několik zámků.

Vstřebávejte atmosféru a jen tak buďte

Dnešní životy jsou o neustálém přijímání něčeho nového, zahlcují nás informace, zprávy, obrazy a zvukové vjemy. Co si aspoň na dovolené dopřát úplný klid od neustálých podnětů a dovolit si jen tak být? Zapomeňte na plány a jen si užijte areál Chateau Herálec. Ráno si zalenošte v úžasných pokojích, posnídejte venku jídlo z lokálních surovin a zaplavejte si v zámeckém bazénu pod klenbami. Odpoledne prozkoumejte zbytek zámeckého spa, užijte si místní vinotéku a projděte se po parku nebo si jen prohlídněte reprodukce starých českých malířských mistrů v zámecké hale.

Publikováno: 01. 06. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Jakub Novotný