Vlastnosti tisku etiket pro kosmetiku

Etikety na kosmetické výrobky jsou účinnou reklamou, která pomůže říci o novém výrobku, přilákat nové spotřebitele a poskytnout cenné informace o výrobku.

Aby každý kupující snadno zjistil složení, datum spotřeby, firmu a další údaje, jsou produkty označeny štítky. Nejpohodlnějším typem jsou samolepicí etikety. Majitelé firem si design takových samolepek promyslí, vyberou materiál a způsob tisku, což vede k efektivnímu marketingovému nástroji

Označení kosmetických výrobků může obsahovat širokou škálu informací:

logo a základní informace o výrobci, adresa výroby;

  • název a složení produktu;
  • účel a způsob aplikace;
  • datum výroby a datum spotřeby;
  • čárový kód pro skenování a účtování na prodejně atd.

Pro etikety je tak zvolen spolehlivý materiál a způsob tisku, který umožní získat detailní obrázek a čitelný text.

V závislosti na typu výrobku, skladovacích a provozních podmínkách je jako hlavní materiál pro samolepku vhodný termopapír, polypropylenová fólie, metalizovaná fólie atd. Povrch samolepky je obvykle pokryt ochrannou vrstvou laku nebo laminován, aby se zabránilo zborcení štítku během přepravy nebo vlivem vlhkosti, chemikálií nebo UV záření. Také vysoce kvalitní etikety pro kosmetiku by měly mít spolehlivou lepicí vrstvu, která poskytuje vynikající přilnavost k jakémukoli povrchu bez deformace.

Vlastnosti a způsoby tisku

Obaly na kosmetiku musí být esteticky atraktivní, proto výrobci používají různé formy nálepek a také speciální holografické štítky nebo pečetě, které chrání produkt před prozrazením třetí stranou. A aby se na štítku dostal úhledný, čitelný text a vysoce kvalitní obrázek, používají se různé způsoby tisku.

Digitální metoda

Hlavní výhodou je možnost vyrobit malou edici exkluzivních etiket. Obraz se z počítačového souboru přenese do vybraného materiálu podle hotového schématu, není tedy potřeba připravovat další zařízení. Můžete také plynule měnit nastavení tisku a vyrábět jednotlivé štítky a provádět velký tisk bez přerušení práce.

Digitální toner pracuje s vysokou přesností a barvy jsou opticky správně kombinovány, takže výsledkem je štítek s fotografickou kvalitou.

Flexografický tisk

Umožňuje rychle vytisknout velké množství štítků s vysokými detaily a jasem barev. Pro zvýšení odolnosti hotových etiket proti chemikáliím, olejům a látkám obsahujícím alkohol se přidává laminace nebo lakování.

Vysoce kvalitní kosmetika potřebuje účinnou etiketu, která spotřebiteli řekne o vlastnostech a výhodách produktu a řekne, jak z produktu získat maximální užitek. Tiskněte tedy lesklé samolepicí štítky, které podpoří vaši značku a zvýší důvěru spotřebitelů!

Publikováno: 10. 05. 2024

Kategorie: Podnikání

Autor: Dita Válková