Finance

Tři chyby, kterých se dopouštíme při sjednávání půjčky

Každý člověk se může dostat do situace, v níž půjčka bude jediné možné řešení. Někdy nemusí stačit finanční rezerva na pokrytí mimořádných nákladů, jindy si chce člověk koupit automobil nebo splatit zálohu na vysněnou dovolenou. Situací, v nichž si člověk půjčuje, je opravdu mnoho. Kdy byste si půjčili vy?

Ať už byste si vzali půjčku z jakéhokoli důvodu, nedopouštějte se chyb. Chyby při sjednávání půjčky by se vám rozhodně nemusely vyplatit. Víte, jakých chyb se lidé při sjednávání půjčky dopouští a jaké jim posléze mohou pořádně zavařit? Vybrali jsme tři nejčastější chyby, kterých se lidé dopouští a kterým by se při sjednávání půjčky rozhodně měli vyhýbat.

Nepročítají si smluvní podmínky

Ať už budete žádat o půjčku na auto, rychlou online půjčku nebo o krátkodobou půjčku do výplaty, vždycky si pročítejte smluvní podmínky. Právě ve smluvních podmínkách bývá často zakopán pes. Důležité je pročíst si hlavně miniaturní písmo, kde se skrývá nejvíce zádrhelů a poplatků. Když si smluvní podmínky pročtete, vyvarujete se budoucímu nesmyslnému placení ve chvílích, kdy byste to nečekali. Navíc se vyvarujete i jiným nepříjemnostem, které se s nepročtenými podmínkami pojí.

Neporovnáváte půjčky

Vsadit všechno na první kartu je bláznovství. Člověk by měl jednotlivé nabízené půjčky pořádně porovnávat a srovnávat, jinak padne do rukou nevýhodné půjčce, které bude posléze litovat. Pokud nemáte čas na brouzdání na internetu, doporučujeme se svěřit do rukou Razdva půjčce, která je rychlou půjčkou online a nabízí připsání peněz do patnácti minut. Požádat o ni lze z pohodlí domova, není třeba nikam chodit či nikam nic posílat nebo volat.

Neinformujete se o úrocích

Velkou chybou, které se lidé dopouští, je nedostatečná informovanost. Lidé se zkrátka neinformují o tom, jak vysoké jsou třeba úroky. Úroky však jsou něco, co musí člověk zvážit. Pozor na krátkodobě výhodné úroky, které jsou na skvělém procentu třeba jenom jeden rok. V druhém roce se najednou přehoupnou do nesmyslných čísel.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Používáme prvotřídní materiály a dbáme na perfektní střih.

Sponzoři

Potahy na křesla

Oživte jednoduše vaše staré křeslo pomocí potahu.

Přírodní produkty Phyteneo

Účinná pomoc při zdravotních obtížích? Vyzkoušejte přípravky Phyteneo

Penzion Na náměstí

Dovolená na Slovácku? Jedině v Penzionu Na náměstí v Buchlovicích.