Tři chyby, kterých se dopouštíme při sjednávání půjčky

Každý člověk se může dostat do situace, v níž půjčka bude jediné možné řešení. Někdy nemusí stačit finanční rezerva na pokrytí mimořádných nákladů, jindy si chce člověk koupit automobil nebo splatit zálohu na vysněnou dovolenou. Situací, v nichž si člověk půjčuje, je opravdu mnoho. Kdy byste si půjčili vy? Ať už byste si vzali půjčku z jakéhokoli důvodu, nedopouštějte se chyb. Chyby při sjednávání půjčky by se vám rozhodně nemusely vyplatit. Víte, jakých chyb se lidé při sjednávání půjčky dopouští a jaké jim posléze mohou pořádně zavařit? Vybrali jsme tři nejčastější chyby, kterých se lidé dopouští a kterým by se při sjednávání půjčky rozhodně měli vyhýbat.

Nepročítají si smluvní podmínky

Ať už budete žádat o půjčku na auto, rychlou online půjčku nebo o krátkodobou půjčku do výplaty, vždycky si pročítejte smluvní podmínky. Právě ve smluvních podmínkách bývá často zakopán pes. Důležité je pročíst si hlavně miniaturní písmo, kde se skrývá nejvíce zádrhelů a poplatků. Když si smluvní podmínky pročtete, vyvarujete se budoucímu nesmyslnému placení ve chvílích, kdy byste to nečekali. Navíc se vyvarujete i jiným nepříjemnostem, které se s nepročtenými podmínkami pojí.

Neporovnáváte půjčky

Vsadit všechno na první kartu je bláznovství. Člověk by měl jednotlivé nabízené půjčky pořádně porovnávat a srovnávat, jinak padne do rukou nevýhodné půjčce, které bude posléze litovat. Pokud nemáte čas na brouzdání na internetu, doporučujeme se svěřit do rukou Razdva půjčce, která je rychlou půjčkou online a nabízí připsání peněz do patnácti minut. Požádat o ni lze z pohodlí domova, není třeba nikam chodit či nikam nic posílat nebo volat.

Neinformujete se o úrocích

Velkou chybou, které se lidé dopouští, je nedostatečná informovanost. Lidé se zkrátka neinformují o tom, jak vysoké jsou třeba úroky. Úroky však jsou něco, co musí člověk zvážit. Pozor na krátkodobě výhodné úroky, které jsou na skvělém procentu třeba jenom jeden rok. V druhém roce se najednou přehoupnou do nesmyslných čísel.

Publikováno: 30. 06. 2019 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Ivana Kolářová