Tipy, jak začít používat přírodní pleťovou kosmetiku

Jedna z často kladených otázek týkající se BIO kosmetiky zní: Jak vlastně začít s přírodní kosmetikou? A proto jsme pro vás v tomto článku sepsali hned několik pozitiv a benefitů, které přírodní kosmetika nabízí. Za jak dlouho pocítíte pozitivní účinky? Nehrozí žádná alergická reakce? To vše a ještě více se dočtete v následujících řádcích.

Seznamte se s přírodní kosmetikou

V nepřeberném množství kosmetických produktů se můžete snadno ztratit, v případě kosmetiky to platí dvojnásob. Působí na vás spoustu vnějších faktorů, které z velké části ovlivňují, jak se vlastně rozhodnete. Správně vytvořený marketing a reklama je pro prodejce předražených značek eso v rukávu. Nenechte se nalákat! Jestliže se nakonec rozhodnete pro přírodní kosmetiku, vaše pokožka vám poděkuje. K čemu přírodní kosmetika slouží? Přírodní kosmetika je pleťová výživa, která neobsahuje žádné prvky chemikálií, barviv nebo dalších škodlivé látky. Skládá se pouze s přírodních látek vhodných i pro nejmenší. Nehrozí podráždění či zarudnutí kůže, naopak je k ní velmi šetrná a jemná. Z čistě přírodních složek se vyrábí také populární bomby do koupele. Běžná kosmetika, kterou najdete ve specializovaných prodejnách, chemické látky samozřejmě obsahuje, někdy až příliš, což z dlouhodobého hlediska pro vaši pokožku neznamená nic dobrého. Věděli jste, že i kůže nebo vlasy si mohou na syntetických látkách vytvořit závislost? Ano, po dlouhodobém užívání je těžké dostat pokožku do původního stavu, protože je vysušená, odmaštěná a ucpaná. V rámci péče o tělo můžete používat například tělová mléka.

Dejte ucpané a vysušené pokožce sbohem

Stále jste se nerozhodli, zda přejdete na přírodní kosmetiku nebo zůstanete u konvenční klasiky ? Není lepší rozhodnutí než upřednostnit tu BIO. Proč? Nejenže se vyhnete ucpané a vysušené pleti, ale především jí necháte volně dýchat, čímž poskytnete prostor přirozeným reakcím pleti. V koupelně by vám neměla chybět ani tuhá mýdla a bio sprchový gel.  

Publikováno: 17. 02. 2022

Kategorie: Kosmetika

Autor: Ivana Kolářová