Tipy a rady: Jak zařídit moderní malý obývací pokoj

Obývací pokoj je nejdůležitější součástí domácnosti. Vyjadřuje osobnost lidí, kteří v domě žijí, a jejich životní vkus. Z barev, textur a doplňků, které si člověk do obývacího pokoje přidá, může malý obývací pokoj vypadat buď úžasně, nebo vlhce jako za monzunů. Ale jak vybavit malý obývací pokoj - obýváček? Pokud vám pro obývací pokoj schází inspirace, jste na správném místě. Poradíme vám bez ohledu na to, zda zařizujete samostatný malý obývák či moderní obývací pokoj s kuchyní - třeba i v paneláku. Vzpomněli jste si někdy, jak jste vstoupili do místnosti s šedými polštáři, větší pohovkou, tmavým stolem a věčně pohasínající lampou? No, v tomto obývacím pokoji se zdá, že je v něm místo pro všechen nábytek, ale v tomto namontovaném prostoru nemůže stát a dýchat více než deset lidí. Dovolte mi, abych vám pomohl několika obecnými tipy, jak zařídit obývací pokoj, které šetří vaše kapsy. [caption id="attachment_4578" align="aligncenter" width="1280"]Skandinávský styl obývací pokoj Skandinávský styl obývací pokoj[/caption]

Jak zařídit malý obývací pokoj?

Jemné a světlé odstíny

Stěny jsou klíčovým prvkem pro to, aby místnost vypadala hladce a dějově. Malý obývací pokoj může vypadat větší, pokud zkusíte vymalovat stěny nebo dokonce stropy "chladnými" barvami, jako je zelená nebo modrá. Dbejte na to, aby byly odstíny tmavší, protože apelují na celistvost celé místnosti. Tyto barvy mají schopnost zvětšit výšku vašich stropů.

Práce s okenními úpravami

Pokud máte například okenní úpravy, můžete jim dodat dojem další výšky místnosti. Tento efekt docílíte tak, že necháte okenní záclony posunout směrem ke stropu. Vypadá to skvěle! Věřte mi.

Použití nadměrně velkých předmětů

Předměty v nadměrném měřítku lze rozdělit na paravány, velké obrazy, rámy obrazů a vzory. Tyto předměty rozhodně mají kouzlo zvětšování místnosti a přitahují větší prostor vašeho obývacího pokoje. Zajímavé obrazy a doplňky můžete výhodně nakoupit pokud použijete Mobelix slevový kód nebo SIKO slevový kód.

Ponechte si to, co potřebujete

Dbejte na to, abyste si obývací pokoj nezakládali suvenýry. Čím více prostoru ponecháte, tím více bude váš obývací pokoj vykazovat volnost a přehlednost. Ponechání prostoru neznamená, že vyprázdníte celý obývací pokoj a nenecháte si vůbec nic. Velké kožené pohovky vyšly z módy a štíhlý, ale přenosný nábytek vám nejen poskytne prostor pro pohyb ve vašem obývacím pokoji, ale také dodá svěží pocit pohodlí a moderního pohledu.

Splývavé závěsy

Záclony musí být dlouhé a ve světlých barvách. Bílé závěsy zní jako trochu náročné na údržbu, ale dodají vašemu obývacímu pokoji charismatický efekt. Základní výhodou bílých závěsů je, že propouštějí do místnosti přirozené světlo a dodávají vašemu obývacímu pokoji hladký a chladivý efekt. Čím více bude do vašeho obývacího pokoje proudit přirozené světlo a vzduch, tím méně bude váš pokoj cítit potem. Těžké závěsy jsou velkým NE NE!

Koordinace barev

Nejdůležitějším tipem, který je třeba mít při zařizování obývacího pokoje na paměti, je sladit barvu nábytku s odstíny na stěnách. Musíte přidat trochu tvůrčího úsilí rozhodnout, co bude vypadat dobře s jakou barvou. Například světlejší odstíny zelené se velmi dobře hodí k bílé. Vznikne tak světlá a uklidňující kombinace.

Kouzelné reflexní povrchy

Reflexní povrchy dokáží zázraky, díky nimž se malý obývací pokoj rozroste do většího prostoru. Pokud máte velkou hladkou stěnu, můžete ji velmi dobře doplnit velkým zrcadlem s umělými světelnými efekty. Obývací pokoj tak získá bohaté a prostorné uspořádání. TIP: Chcete zaujmout zajímavou vůní svého partnera nebo partnerku? Použijte Elnino slevový kód a nakupte parfémy výhodně.

Světlejší látky, větší místnost

Odedávna jsou lehčí látky označovány za látky pro bohaté a slavné. S trochou snahy si je však může dovolit i člověk. Lehčí látky mají tu moc, že váš pokoj bude vypadat větší, ale zároveň mnohem čistší a svěží. Kdo by ostatně nechtěl mít čistý pokoj?

Malý obývací pokoj inspirace

Zařizujete-li obývací pokoj, inspirace se rozhodně hodí. Kde ji najdete? Jako zdroj inspirace může posloužit katalog od známého prodejce nábytku (např. IKEA, MOEBELIX atd.), ale nabízí se i jiné zdroje. "<yoastmark  

Malý obývací pokoj může být útulný, i když se zvolí tmavší hnědá. Designér však musí pracovat citlivě s nábytkem a kompozicí.

Malý obývací pokoj inspirace IKEA

Co se týče bydlení, IKEA je vždy trefou do černého. Pokud vám imponuje skandinávský styl, hledejte "svůj" moderní obývací pokoj v katalogu skandinávského výrobce nábytku. Poslouží-li pro váš obývací pokoj jako inspirace IKEA, budete mít jistotu, že v případě potřeby seženete veškeré vybavení za dostupné ceny právě u tohoto prodejce.

Malý obývací pokoj inspirace Pinterest

Poslouží-li pro váš obývací pokoj jako inspirace Pinterest, opět nebudete litovat. Sociální síť nabízí fotogalerie obývacích pokojů ve všech moderních i klasických barevných provedeních. Stačí upřesnit dotaz ve vyhledávání (např. obývací pokoj šedobílý - ideální anglicky) a vyhledávač vám "vyplivne" spoustu krásných snímků.

Obývací pokoj s kuchyní či jídelnou

Integrace kuchyně do obývacího pokoje, tedy spojení obývacího pokoje s kuchyní či jídelnou, již téměř přestala být trendem v interiéru, protože se jedná o zcela běžnou variantu u mnoha moderních bytů. Náš způsob života se změnil a s ním i rozmístění prostor, ve kterých žijeme. Dáváme přednost větším prostorům s dostatkem světla a spojení obývacího pokoje, kuchyně a jídelny se jeví jako velmi praktické řešení, které maximalizuje prostor a světlo. Navíc je to modernější a zajímavější řešení než samostatná kuchyně oddělená od obývacího pokoje.

Jak vymalovat malý obývací pokoj?

Barva utváří atmosféru místnosti, a proto bychom ji měli vybírat s rozmyslem. Ale jak vymalovat malý obývací pokoj? Malý obývák potřebujeme především opticky zvětšit. Jaké použít barvy? Bílá barva je samozřejmě jasnou volbou pro zvětšení místnosti. Není žádným tajemstvím, že světlé barvy místnost opticky zvětšují, zejména pokud je prostor zalitý přirozeným světlem. Povrchové úpravy v barvě vaječné skořápky nebo saténu pomohou odrážet světlo a vytvoří dojem ještě většího prostoru. Když uvažujete o tom, jak pomocí barvy rozšířit úzkou místnost, mějte na paměti, že světlé a chladné barvy ustupují - zdají se být vzdálenější. Teplé a tmavé barvy postupují směrem k nám. U dlouhých úzkých prostor vymalujte protilehlé kratší stěny o něco tmavší barvou (o jeden nebo dva odstíny) než dvě delší stěny. Pokud chcete obývací pokoj zvětšit, volte světlejší barvy, které odrážejí více světla a vytvářejí pocit otevřenosti prostoru. Neutrální barvy, jako je smetanová, béžová nebo světle šedá, jsou skvělým způsobem, jak dodat interiéru úroveň sofistikovanosti a klidu. Hodila by se vám pro moderní obývací pokoj inspirace? Vybrali jsme pro vás několik snímků v nejoblíbenějších barvách pro obývák (hnědá a šedá či šedobílá).

Obývací pokoj fotogalerie

Obývací pokoj inspirace - hnědá

Líbí se vám pro obývací pokoj hnědá? Zemitá barva má své kouzlo, jehož síla je z fotogalerie níže znát. [gallery size="medium" ids="4570,4571,4572"]

Obývací pokoj inspirace šedá

Obývací pokoj šedobílý je bezesporu dobrou volbou. Potvrzují to i vybrané snímky v rámci této fotogalerie. [gallery size="medium" ids="4574,4575,4576"]