Bydlení Obývací pokoj

Tipy a rady: Jak zařídit moderní malý obývací pokoj

Obývací pokoj je nejdůležitější součástí domácnosti. Vyjadřuje osobnost lidí, kteří v domě žijí, a jejich životní vkus. Z barev, textur a doplňků, které si člověk do obývacího pokoje přidá, může malý obývací pokoj vypadat buď úžasně, nebo vlhce jako za monzunů.

Vzpomněli jste si někdy, jak jste vstoupili do místnosti s šedými polštáři, větší pohovkou, tmavým stolem a věčně pohasínající lampou? No, v tomto obývacím pokoji se zdá, že je v něm místo pro všechen nábytek, ale v tomto namontovaném prostoru nemůže stát a dýchat více než deset lidí. Dovolte mi, abych vám pomohl několika tipy, které šetří vaše kapsy.

Jemné a světlé odstíny

Stěny jsou klíčovým prvkem pro to, aby místnost vypadala hladce a dějově. Malý obývací pokoj může vypadat větší, pokud zkusíte vymalovat stěny nebo dokonce stropy “chladnými” barvami, jako je zelená nebo modrá. Dbejte na to, aby byly odstíny tmavší, protože apelují na celistvost celé místnosti. Tyto barvy mají schopnost zvětšit výšku vašich stropů.

Práce s okenními úpravami

Pokud máte například okenní úpravy, můžete jim dodat dojem další výšky místnosti. Tento efekt docílíte tak, že necháte okenní záclony posunout směrem ke stropu. Vypadá to skvěle! Věřte mi.

Použití nadměrně velkých předmětů

Předměty v nadměrném měřítku lze rozdělit na paravány, velké obrazy, rámy obrazů a vzory. Tyto předměty rozhodně mají kouzlo zvětšování místnosti a přitahují větší prostor vašeho obývacího pokoje. Zajímavé obrazy a doplňky můžete výhodně nakoupit pokud použijete Mobelix slevový kód nebo SIKO slevový kód.

Ponechte si to, co potřebujete

Dbejte na to, abyste si obývací pokoj nezakládali suvenýry. Čím více prostoru ponecháte, tím více bude váš obývací pokoj vykazovat volnost a přehlednost. Ponechání prostoru neznamená, že vyprázdníte celý obývací pokoj a nenecháte si vůbec nic. Velké kožené pohovky vyšly z módy a štíhlý, ale přenosný nábytek vám nejen poskytne prostor pro pohyb ve vašem obývacím pokoji, ale také dodá svěží pocit pohodlí a moderního pohledu.

Splývavé závěsy

Záclony musí být dlouhé a ve světlých barvách. Bílé závěsy zní jako trochu náročné na údržbu, ale dodají vašemu obývacímu pokoji charismatický efekt. Základní výhodou bílých závěsů je, že propouštějí do místnosti přirozené světlo a dodávají vašemu obývacímu pokoji hladký a chladivý efekt. Čím více bude do vašeho obývacího pokoje proudit přirozené světlo a vzduch, tím méně bude váš pokoj cítit potem. Těžké závěsy jsou velkým NE NE!

Koordinace barev

Nejdůležitějším tipem, který je třeba mít při zařizování obývacího pokoje na paměti, je sladit barvu nábytku s odstíny na stěnách. Musíte přidat trochu tvůrčího úsilí rozhodnout, co bude vypadat dobře s jakou barvou. Například světlejší odstíny zelené se velmi dobře hodí k bílé. Vznikne tak světlá a uklidňující kombinace.

Kouzelné reflexní povrchy

Reflexní povrchy dokáží zázraky, díky nimž se malý obývací pokoj rozroste do většího prostoru. Pokud máte velkou hladkou stěnu, můžete ji velmi dobře doplnit velkým zrcadlem s umělými světelnými efekty. Obývací pokoj tak získá bohaté a prostorné uspořádání.

TIP: Chcete zaujmout zajímavou vůní svého partnera nebo partnerku? Použijte Elnino slevový kód a nakupte parfémy výhodně.

Světlejší látky, větší místnost

Odedávna jsou lehčí látky označovány za látky pro bohaté a slavné. S trochou snahy si je však může dovolit i člověk. Lehčí látky mají tu moc, že váš pokoj bude vypadat větší, ale zároveň mnohem čistší a svěží. Kdo by ostatně nechtěl mít čistý pokoj?