Proč se naučit plést?

Hledáte předsevzetí, které budete po novém roce rádi dodržovat, ale nenapadá vás vůbec nic? A co se takhle naučit plést. Pro spoustu lidí to jistě bude něco nového, ovšem pletení není tak složité, jak se možná na první pohled jeví. Připravili jsme pro vás rady a tipy, díky kterým vám to půjde od ruky mnohem lépe. No a proč jsme vlastně zvolili zrovna pletení? Protože popularita ručních prací v posledních letech strmě stoupá!

Výhody pletení

Pokud se naučíte plést, budete mít radost z nové dovednosti, a navíc obohatíte svůj šatník o nové - originální - kousky oblečení.
  • Upletete si, co chcete – ať už potřebujete nové rukavice, čepici nebo třeba svetr, upletete si, co vám zrovna v šatníku chybí, a to podle svých potřeb a vkusu. Uplést si můžete dokonce i kabelku. Pozoruhodný výsledek vám zaručí například duhová klubíčka.
  • Preferujete jiný materiál? V obchodě jste zahlédla krásný módní kousek, ovšem nesedí vám materiály, ze kterých je vyroben? Nezoufejte a vyrobte si alternativu z jiné příze.
  • Pletení není vůbec složité – ačkoliv se "štrikování" může na první pohled může jevit jako náročná práce, nebojte. Do tajů pletení pravděpodobně proniknete velmi snadno. Ovšem je třeba mu věnovat dostatek svého volného času a trpělivosti. Mimochodem uplést jednoduchou šálu zvládnete hned na začátku.
  • Nepovedené kousky snadno rozpletete – nemusíte se bát, že nepovedený kousek oblečení přijde vniveč. Jednoduše výrobek rozpletete a přízí použijete znovu na novo. Pokud nastane chyba v průběhu pletení, kousek lze snadno upárat a chybu napravit.
  • Pletení můžete provozovat kdykoliv a kdekoliv. Krásné na pletení je to, že se mu můžete věnovat kdykoliv ve svém volném čase a třeba i na svém oblíbeném místě.

Nemáte inspiraci? Najdete ji online

Chcete se pustit do pletení nových kousků oblečení, ale nic vás nenapadá? Ještě, že existuje internet, kde naleznete všechny potřebné informace a inspirace. Co takhle napsat do vyhledávače frázi – "návod na pletení"? Anebo se koukněte na videonávody na Youtube. Veškeré pomůcky na pletení seženete ve specializovaném eshopu Propleta.cz.

Publikováno: 20. 12. 2021

Kategorie: Cool móda

Autor: Ivana Kolářová