Proč jsou repasované notebooky nejlepší volbou nejen pro šetřílky?

Trendem dnešní doby je, že spousta lidí dává přednost právě repasovaným zařízením před novými, a to především z důvodu jejich rozumné ceny. Pokud porovnáme nové modely a repasy mobilních telefonů nebo notebooků, dojdeme ke stejnému závěru, a tím je hlavně vynikající poměr ceny, kvality a výkonu - cena je nižší i o několik tisíc korun, ale kvalita s výkonem zůstávají téměř stejné. Lidé si je často repasované počítače a mobily představují jako nekvalitní či nespolehlivé přístroje, ovšem ve skutečnosti tomu tak není. Protože repasované zařízení, než jej prodejce uvede zpátky na trh, musí projít důkladnou kontrolou technických, ale i vzhledových prvků. Specializovaní odborníci odstraní vady a nedostatky. Po jejich zásahu může počítač či smartphone zase putovat do světa.

Repasované telefony

Hned první rozdíl najdeme v záruce telefonu. S tím, že u nových zařízení platí záruka po dobu dvou let, na repasované modely se běžně vztahuje maximálně na rok. Telefon uživatel prodává ve chvíli, kdy jeví nějaké závady nebo známky poškození. Repasované telefony jsou však před uvedením na trh kompletně vyčištěny a vzniklé závady odstraněny. Tudíž jde o plně funkční telefon bez větších nedostatků - a samozřejmě za velmi příznivou cenu. Dali byste si říct? Co třeba takové repasované Apple Iphony?

Repasované notebooky

Ne každému se chce platit velkou sumu za nový počítač, která se může pohybovat v řádu desítek tisíc korun. Levnější variantou je přeci jen pořízení repasovaného zařízení za mnohem nižší částku. A jsou to právě notebooky značky Dell, jež se pyšní svou nadstandardní kvalitou, spolehlivostí a dlouhou životností. Pro běžně uživatele počítačů nemá smysl parametry rozebírat do hloubky, stačí jen podotknout, že pokud chcete nejlepší zařízení v poměru cena/kvalita/výkon, je právě repasovaný Dell tou správnou volbou.

Výhody repasovaných zařízení

Abychom to trochu shrnuli: repasované modely jsou k dostání za mnohem nižší cenu oproti novým zařízením, ale přesto poskytují dostatečnou kvalitu i výkon. Proto jsou cenově dostupnější alternativou nových počítačů či mobilních telefonů z tzv. low endové až střední třídy.

Publikováno: 22. 07. 2021 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: PC

Autor: Ivana Kolářová