Opalování u moře není pro vás? Zvolte adrenalinovou dovolenou v Itálii!

Přemýšlíte, kam se na poslední chvíli ulejt z České republiky? Vyražte za adrenalinovou dovolenou do Itálie! Řeč je o proslulém jezeru Lago di Garda, které se nachází na pomezí Alp a Pádské nížiny. Na konci září panuje na Gardě příjemné středomořské klima, proto se o počasí nemusíte bát a dlouhé kalhoty můžete nechat doma. Cesta autem vyjde na necelých devět hodin průměrné jízdy. Cyklistika 

  Pokud jste příznivcem cyklistiky, tak mi dovolte přivítat vás v cyklistickém ráji.Celé okolí Gardy je vlastně jedna velká cyklostezka. Stezky vás povedou po italském venkově, přes hřebeny hor, okolo říčních vodopádů až k mnoha historickým sídlům starých, italských rodů.

Windsurfing

Vyzkoušejte si windsurfing! Od rána fouká na jezeře vítr ze severu, který se celý den různě mění a zdejší prostředí přeje začátečníkům. Na jezero se sem sjíždějí surfaři z celé Evropy. Půjčení vybavení vás zde vyjde okolo 40 eur. Canyoning Nechte se svést neodolatelným zážitkem z prostředí horských kaňonů a vodopádů. Vyzkoušejte canyoning! Jedná se o prostup řekou v horských kaňonech. Celou pouť absolvujete v neoprenu s doprovodem průvodců, kteří se starají o vaši bezpečnost a zábavu během celé výpravy. Zažijete přírodní tobogány, které po staletí vytvářela voda, průchod majestátnými jeskyněmi, skoky do vody až z osmi metrové výšky, slaňování vodopádů a to vše bez jakýchkoliv nutných, předchozích zkušeností. Nezapomenutelný zážitek je zaručen. [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GJqWcR8Xd58[/youtube] Via ferrata Je libo via ferrata? Pokud máte sklony k lezení na hory, můžete vyzkoušet hned několik horolezeckých tras, které se nazývají ferraty. Vybavení vám zde za poplatek půjčí a průvodce je také lepší si pronajmout. Celou dobu jste přicvaknutí k ocelovému lanu, takže jakékoliv nebezpečí je vyloučené. Lézt můžete ve výšce v řádu od desítek do stovek metrů.

Doporučený odkaz:

http://www.gardaoutdoor.cz/

[gallery link="file" columns="4"]

Publikováno: 08. 09. 2012

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová