Jak neprohloupit při koupi skútru?

Rozhodli jste se, že si pořídíte skůtr a začnete po městě (i mimo něj) cestovat stylově, levně a rychle? V tom případě vám přijde vhod následující přehled následující „dotazník“. Nemáte-li s populárním jednostopým dopravním prostředkem žádné předchozí zkušenosti, pak si v prvé řadě položte několik základních dotazů a odpovězte si na ně.

K jakému účelu skútr potřebujete?

Budete-li se skútrem dojíždět do práce, budete potřebovat spolehlivý stroj, který vás nezradí. Pro občasné popojídky vám pravděpodobně bude stačit i levnější dopravní prostředek – prohledejte skútr bazar a poohlédněte se po starším (ale zachovalém) kousku.

Kolik kilometru denně ujedete?

Tato otázku úzce souvisí s výše položenou. Nicméně jde o to, že pro cestování na delší vzdálenosti nejsou příliš vhodné líné motocykly, jejichž maximální cestovní rychlost nepřekračuje 50 km/h. S ohledem na vaše řidičské oprávnění volte takový skútr, který vám bude vyhovovat i po výkonnostní stránce. skutr-2

Budete jezdit pouze po městě?

Výběr vhodného typu skútru souvisí i tím, zda ho budete používat pouze při cestování po městě. Do městské džungle jsou jako stvořené menší stroje s 50ccm motorem. Výlety do širokého okolí naopak vyžadují o něco větší, pohodlnější a výkonnější skútr s objemnějším zavazadlovým prostorem.

Cestujete sami, nebo se spolujezdcem?

Předposlední otázka se týká jízdního komfortu. Některé skútry totiž horko těžko uvezou řidiče – natož, aby se na nich vezli dva lidé. Budete-li cestovat společně s někým dalším, pořiďte si odpovídající stroj.

Máte dost peněz na pořízení kvalitního skútru?

Raději žádný než nespolehlivý skútr! Ale pokud přeci jen nemáte hotovost, poohlédněte se po budoucím dopravním prostředku na www.kentoya.cz. Výrobce populárních skútrů slaví 25 let na trhu a nabízí je i na výhodné splátky bez navýšení!

Publikováno: 29. 02. 2016

Kategorie: Auto-moto

Autor: Ivana Kolářová