Obohaťte svůj šatník o outdoorové oblečení

Co znamená, když se řekne "outdoor"? Je to označení pro veškeré aktivity, které se odehrávají mimo uzavřené prostory. Všeobecně se to týká jakéhokoliv pobytu v přírodě. Outdoor se dále používá jako označení pro outdoorové oblečení a vybavení. Tento styl oblékání už nemá pouze praktickou stránku věci, ale stal se z něho módní proud, který vyznávají hlavně lidé od 15 – 40 let. Tento styl Vám nabízí oblečení a vybavení pro cyklistiku, turistiku, tábornictví, vodáctví, kanoistiku, jízdu na koni, paragliding, geocaching a horolezectví.

Outdoorové oblečení

Bez nepromokavé bundy se neobejdete při žádné Vaší sportovní aktivitě. Ochrání Vás před deštěm a větrem. Pokud chcete být v suchu, zkombinujte nepromokavé bundy s fleecovými bundami, které Vás ochrání před zimou. Nepromokavé bundy mají membránu, ktera je voděodolná a zároveň prodyšná. Membrány mohou být i zátěrové a ty mají většinou menší prodyšnost i nižší vodní sloupec. Ted v létě uvítáte sportovní tříčtvrteční kalhoty Alpisport Jiro, které jsou vzdušné a hodí se na kolo i jiné aktivity. Jsou vyrobeny z materiálu IBQ Drykeep MC, který odvádí pot, ochlazuje a je dokonale prodyšný. Tento materiál rychle schne a snadno se udržuje.

Turistické batohy

Máte malého caparta, který toho moc neuťape, ale Vy už máte puzení a chcete na nějakou menší tůru. Na kočárek zapomeňte a pořiďte si dětskou sedačku pro pohodlnou přepravu dětí na výletech do přírody. Sedačku si dáte na záda místo batohu, do něj usadíte Vaše dítě a hurá do přírody. Uvidíte, že Váš prcek si bude spokojeně užívat rozhledu. Rádi chodíte na tůry, ale nesnášíte, když se Vám od batohu potí záda? Pak si kupte batoh Trimm Dakata s odvětranými zády, který se hodí pro turistiku a cestování. Tento batoh je vybaven pláštěnkou, bederním pásem, úchyty pro cepín, hrudním popruhem a bočními kapsami.

Publikováno: 02. 03. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Eliška Nováková