Nemovitostní fond CREIF oslavil sedm let své existence. Za tuto dobu vyplatil klientům téměř 1 miliardu Kč na výnosech

Czech Real Estate Investment Fund oslavil na přelomu února a března roku 2023 neuvěřitelných 7 let od svého založení. Za tu dobu vyplatil svým klientům necelou 1 miliardu Kč na výnosech.

Czech Real Estate Investment Fund slaví 7 let

Nemovitostní fond CREIF slaví sedm let své existence, kdy se za tu dobu stal jedním z největších nemovitostních fondů v České republice! Drží řadu nemovitostí v České republice i Polsku v celkové hodnotě, která přesahuje 7,5 miliard Kč.

CREIF dosáhl celkového zhodnocení přes 37 %. Hodnota vyplacených výnosů pro klienty činí téměř 1 miliardu Kč a portfolio fondu se může pochlubit více než 300 nájemci s průměrnou délkou nájmu 5 a více let.

Fond je od samotného počátku určený hlavně pro konzervativní investory z řad široké veřejnosti. Těch je v současnosti 14 000. Popularitu si ale získal i mezi:

- církví,

- charitami,

- bytovými družstvy.

Hodnota podílového listu neklesla ani během uplynulé koronavirové krize. I po 7 letech tak zůstává orientován na komerční nemovitosti, hlavně na nemovitosti retailového charakteru. 

Nicméně v nedávné době do fondu CREIF přibyly také logistické nemovitosti a jeho portfolio bylo rozšířeno jak v tuzemsku, tak ale i do zahraničí, zejména pak do sousedního Polska.

Jak to vidí hlavní ekonom Rusňákovy skupiny DRFG? 

„Podíl nemovitostní složky na aktivech fondu náleží k největším mezi relevantní konkurencí a plánujeme jej udržet i do budoucna,“ uvedl Martin Slaný, hlavní ekonom Rusňákovy investiční skupiny DRFG.

Základní strategie Czech Real Estate Investment Fund zůstává stejná – pokračovat v konzervativním přístupu k investicím s převahou výnosových nemovitostních aktiv.

Autor: Michal Pecka

Publikováno: 30. 04. 2023

Kategorie: Podnikání

Autor: Dita Válková