Nejlepší způsob, jak se udržet na trhu? Zajistit kvalitu výrobků špičkovými nástroji

Zkušení matadoři v oboru kovovýroby moc dobře vědí, že alfou a omegou úspěchu nejsou jen tlak na cenu či dobré obchodní dovednosti. Stejně důležitá je konstantní kvalita výrobků, kterou lze zajistit důslednou kontrolou. K nejjednodušším způsobům patří prověřování pomocí kalibrů. Co byste o měřicí pomůcce měli vědět, a na kterého dodavatele směřovat nestandardní požadavky?

Proč se vyplatí kontrola výrobků pomocí kalibrů?

Na otázku, proč v rámci výrobního procesu používat kalibry, existuje jasná odpověď: pro úsporu času i materiálu. Náklady na nástroje pro ověření rozměrů kovového obrobku jsou oproti možným finančním ztrátám minimální. Díky kalibrům bezpečně poznáte, že jsou výrobky v souladu s požadavky a současně minimalizujete riziko poruchy stroje (pracovník ho včas zastaví, seřídí a vymění opotřebované nože). Kalibry nachází uplatnění v rámci namátkové kontroly i při kontrole všech výrobků. Práci zastane jediný zaměstnanec, který vždy jednoduchým pohybem zjistí, zda se rozměrová strana bez problémů vejde do zhotoveného otvoru.

Český odborník na kalibry a měřidla je Michovský - TOOLS

Jakkoliv je použití kalibrů snadné, efektivita je ohromující – výrobní firma zavedením kontroly šetří náklady a posiluje svou konkurenceschopnost. Také v případě těchto pomůcek však hraje významnou roli kvalita. V tomto směru vám pomohou specialisté z Michovský – TOOLS. Významný český dodavatel působ na trhu s nástroji pro kovovýrobu přes 20 let a nabízí široké spektrum kalibrů, měřidel, vrtáků, závitníků a nástrojů pro upínání. Sortiment kalibrů si můžete prohlédnout na https://www.nastroje.cz/kalibry-a-meridla/kalibry/. Zahrnuje: závitové kalibry M (metrické), G (trubkové), NPT i UNC, UNF a UNEF . Nechybí ani oboustranné – válečkové kalibry a možnost výroby atypických kalibrů na zakázku (dle dodaného nákresu). Kvalitu a vlastnosti kalibrů a měřidel Michovský – TOOLS ověřuje v akreditované laboratoři Trescal. Na požádání vám k zakoupeným pomůckám dodá kalibrační protokol. Podrobnosti najdete na https://www.nastroje.cz/kalibry-a-meridla/kalibry/.

Publikováno: 06. 05. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: Ivana Kolářová