Moon

Zajímavý pohled do budoucnosti přináší snímek Moon pod režií Duncana Jonese. Naše hlavní postava je pracovník měsíční stanice Sam a jeho jediným společníkem je počítač Gerty(Kevin Spacey). Sam podepsal kontrakt, který ho uvěznil na 3 roky na měsíci a jeho jediný kontakt se Zemí je pomocí archivních videí. Stanice kde pracuje je plně automatizovaná, ale jako každý stroj i tohle zařízení potřebuje lidskou ruku. Samota a život na cizím vesmírném tělesu se na Samovy podepíše a tak začne trpět halucinacemi a objevují se u něho vážné zdravotní problémy. Chybí ještě 2týdny do jeho návratu domů, o to víc se snaží vše přetrpět a vytrvat, dokud se něco nepřihodí...

Film je velmi dobře promyšlený, netrpí hluchými místy a díky nízkému počtu herců si mohly tvůrci dovolit brilantní herecké obsazení. Sam Rockwell svůj úkol zvládnul na výbornou - což bylo zvlášť obtížné pro jedinou žijící osobu na měsíci. Celý film vás bude provázet paranoia, deprese, pocit odloučení, presto budete chtít vidět víc. Já osobně bych si přál, aby byl film o dobrou půl hodinku delší.

Nicméně příběh a zejména jeho ukončení je plné zvratů a pokud se vám film líbil, můžete se podívat také na pokračování ve stejném duchu avšak s jiným příběhem - Zdrojový kód. Brzy vám přineseme jeho recenzi.

Publikováno: 28. 07. 2012

Kategorie: Filmy

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: recenze filmů